Ana Sayfa Hukuk&Etik İzmir Tabip Odası konuyla ilgili doktor hakkında soruşturma açılmasına gerek olmadığını bildirdi.

İzmir Tabip Odası konuyla ilgili doktor hakkında soruşturma açılmasına gerek olmadığını bildirdi.

İzmir’de yaşayan Ali Kaşıkçı isimli vatandaş, iddiaya göre 3 yıl önce tırnak rahatsızlığı sebebiyle gittiği özel hastane de yanlış tedavi yüzünden tekrar bir ameliyat olacağını ve baş parmak proteziyle hayatını sürdüreceğini öne sürmüştü. Olayın haberleştirilmesinin ardından ise İzmir Tabip Odası devreye girdi. Tabip odası, aynı konuyla alakalı daha önceden şikayet başvurusu alındığını ve hekimlik uygulaması açısından hata ve ihmal olmadığı kanaatine varıldığını, bu nedenle soruşturmaya gerek olmadığını bildirildi.

ODA AÇIKLAMASINDA ŞU İFADELERE YER VERDİ:

“Konu ile ilgili olarak tabip odasının raporunda hastahanede gerçekleşen olay, hekim hatası yönünden incelenmesi için İzmir Tabip Odasına iletilmiştir. Ali Kaşıkçı’nın doktor hakkındaki şikayet başvurusu 2 Ocak 2018 tarihinde Bilimsel Kurul tarafından değerlendirme yapmıştır. Değerlendirme sonucunda; bilimsel görüş yazısında yer verilen gerekçeler çerçevesinde hekimlik uygulaması açısından hata ve ihmal olmadığı kanaatine varılarak, doktor hakkında soruşturma açılmasına gerek olmadığı bilgisi alınmıştır.”

HASTA NE DEMİŞTİ?

İzmir Balçova’da yaşayan Ali Kaşıkçı, 3 sene önce ayak baş parmağında tırnak batması şikayetiyle özel bir hastaneye başvurdu. Kaşıkçı’nın tırnağı çekilirken, Kaşıkçı’nın ağrıları bir türlü dinmedi. Bunun üzerine başka bir hastaneye giden Kaşıkçı, apseli tırnak çekiminden dolayı tırnak iltihabının, kemik içi iltihabına dönüştüğünü öğrendi.

 

 

 

tamamı için kaynağa bakınız