Ana Sayfa GETAT Isparta Şehir Hastanesi’nde GETAT Merkezi Açıldı

Isparta Şehir Hastanesi’nde GETAT Merkezi Açıldı

Hastanemiz , Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları(GETAT) kapsamında akupunktur, kupa terapisi-hacamat hizmetlerinin verilebilmesi amacıyla GETAT Polikliniği için Sağlık Bakanlığı’na başvurmuştu. Tüm gerekli işlemleri tamamlayan hastanemize GETAT Polikliniği açılması için Sağlık Bakanlığı tarafından yetki verildi. Açılan poliklinikte bakanlık tarafından verilen eğitimlere katılan ve sertifikalandırılan ; Anestezi Uzmanımız Mehmet KORKUT, Fizik Tedavi Uzmanımız Gökçen USLU AY, Obezite Merkezi Sorumlu Hekimimiz İzzet DEMİRBAŞ, Başhekim Yardımcımız Orçun DEMİRSÖKEN Akupunktur, Kupa Terapisi-Hacamat hizmetlerini yürütmeye başladı.

GETAT Polikliniği hakkında bilgi veren Doktor İzzet DEMİRBAŞ, bakanlığın geleneksel ve tamamlatıcı tıp uygulamalarını işin ehli hekimler tarafından yapılmasını istediğini ifade ederek, “Hastanemizde benimle birlikte 3 hekim arkadaşımız daha bu eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldılar. Hastane olarak, bakanlığımıza ünite kurulma noktasında müracaat ettik ve yetki belgesi istedik. Sağlık Bakanlığı da Isparta Şehir Hastanesi geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarını yapabilir diyerek ünite yetkisini bize verdi. Bugün(dün)itibariyle hizmete başlamış olduk” dedi.

TAMAMLAYICI VE BÜTÜNLEYİCİ OLARAK GÖRMEK GEREKİR

Akupunkturun batı tıbbına bir alternatif olarak değil destekleyici ve tamamlayıcı olarak görülmesi gerektiğinin altını çizen Dr. DEMİRBAŞ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Batı tıbbı dediğimiz günümüz tedavi planlamasında ilaçlar büyük etken rol oynuyor. İlaçların gerektiği zaman kullanılması gerekiyor. Faydaları olduğu gibi yan etkileri de olmaktadır. Fakat akupunktur daha bütünsel ve daha sağlıkçı bir yaklaşımla, herhangi bir yan etkisi olmadan batı tıbbına destek amaçlı planlanmıştır. Tamamlayıcı ve bütünleyici olarak görmek gerekir. Isparta Şehir Hastanesi’nde bunu uygulamaya çalışacağız.

 

tamamı için kaynağa bakınız