Ana Sayfa Tıp&Sağlık İlaç firmalarının uydurduğu hastalıklar

İlaç firmalarının uydurduğu hastalıklar

Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Canan Karatay böyle dedi ve ekledi: “Bunlar ilaç firmalarının uydurduğu hastalıklardır. Hepsi ilaç satmak için son 30-40 senede çıkmış. Osteoporoz ve menopoz normal fizyolojik bir süreçtir. Herkeste olur. Gebelik de hastalık değildir, en doğal bir süreçtir…”

Hande ZEYREK

 Kolesterol tartışmaları tamamen bitti mi?

Kolestrol diye bir hastalık yok. Adı uydurulmuş bir hastalık. Bak bunu mutlaka yaz ilaç firmalarının uydurduğu üç hastalık var. Kolestrol, osteoporoz ve menapoz. Bunların hiçbiri hastalık değil. Hepsi ilaç satmak için son 30-40 senede çıkmış. Osteoporoz ve menapoz normal fizyolojik bir süreçtir. Herkeste olur. Gebelik de hastalık değildir, en doğal bir süreçtir…

 Menapozun çok ciddi etkilerini hissedenler var…

Vücudunda kötü ve eksik beslenme olduğu için oluyor bu hisler… Vücudu toksinlerle dolu olduğu için normal geçiremiyorlar. Ekmek ve şeker yatıyor altında. Kanserlerin altında da şeker ve insülin yüksekliği, vücudun metabolizmasının altüst olması yatıyor. Bakın genetik ve iyileşmez denilen, insülin direnci, obezite, hipertansiyon, haşimato, diyabet, depresyon, unutkanlık, eklem ve kas ağrıları, kanser ve tüm kronik dejeneratif hastalıkların hiçbiri genetik değil, hepsi düzeltilebilir, önlenebilir hastalıklardır. Bunu ben söylemiyorum bilim söylüyor. “Gerçek Tıbbın 10 Şifresi” kitabımda ilaç firmalarının desteklemediği 570 tane hakiki çalışma var. Zaten bana karşı olanlar da ilaç firmalarının desteklediği çalışmaları bilimsel olarak kabul edenler. Bağımsız yapılmış gerçek olan bilimsel çalışmaları görmek istemeyenler, duymak istemeyenler.

Canan Karatay her yıl birçok kurumdan 'Halkın nezdinde en güvenilir hekim' ödülünün sahibi oluyor.

Canan Karatay her yıl birçok kurumdan ‘Halkın nezdinde en güvenilir hekim’ ödülünün sahibi oluyor.

 Bu mücadeleyi tek başınıza yürütmek zor değil mi?

 

– Hangi 22 hormon bunlar?

tamamı için kaynağa bakınız