Ana Sayfa Tıp&Sağlık Hastalığın yayılmasına karşı daha ileri tedbirler, teması en aza indirmek!..17 kayıp daha..

Hastalığın yayılmasına karşı daha ileri tedbirler, teması en aza indirmek!..17 kayıp daha..

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, açıklamaları;

Sokakta geçirilecek zamanın kısıtlanması en önemli konu olmuştur. Virüsün yayılımını önlemek, virüsün yayıldığı yerleri sınırlandırmak. Bunun için hareketliliği olabildiğince azaltmak. Virüsün şehirden şehre taşınmasına set çekmek.

en son olarak, 7 bin 544 test yapıldı, 2.069 pozitif vaka tespit ettik. Bugün kaybettiğimiz 17 kişiyle toplam can kaybımız 92′ye yükseldi. 42 hasta iyileşip taburcu edildi.

Bugün tavsiye kararlarını sayın Cumhurbaşkanımıza da arz ettim, bu konuda değerlendirmeleri olacak. Bakanlığımız bu sürede küresel tecrübelerin gerektirdiği her adımı atmaya devam edecek. Gönlünü ortaya koyan bütün sağlık çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.

soru-yanıt bölümünden;

Sağlık personelimiz çok özverili gayret içerisinde. Bütün kuruluşlarda izinler iptal edildi, sağlık çalışanlarımızın izinlerini iptal etmemiş olduk. Hassasiyetle ve personelimizi, çalışanımızı, hekimlerimizi korumak noktasında bir gayret içerisindeyiz. Sayılarını şimdilik vermiyorum.

Ek ödeme ile ilgili sağlıkçılarımızın bu dönemde tavandan devam edilmesi şeklinde bir yaklaşım oldu. Bu yürürlüğe girmiş oldu