Ana Sayfa İlaç GSK Türkiye’de Önemli Atamalar

GSK Türkiye’de Önemli Atamalar

Her anında iyilik sağlık vizyonu ile çalışan GSK Türkiye, yönetim kadrosunu yeni isimlerle güçlendiriyor. İlaç İş Birimi Direktörü Ömür Akalın Erin’in Orta Doğu, Kuzey Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu (MENA/CIS) ve Rusya Bölgesi Solunum Ticari Direktörü olarak atanmasının ardından,Solunum ve Kritik Hastalıklar İş Birimi Direktörlüğü görevine Mehmet Can Aslantaş, Klasik Markalar İş Birimi Direktörlüğü görevine ise Mustafa Paydaş getirildi.

Türkiye’de aşı, ilaç ve tüketici sağlığı alanlarında faaliyet gösteren GSK, yönetim kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. İlaç İş Birimi Direktörü Ömür Akalın Erin’in Gelişmekte olan Merkez Ülkeler Bölgesi’nde görev almaya başlamasıyla, GSK Türkiye kadrosuna Mehmet Can Aslantaş ve Mustafa Paydaş’ı aldı. Böylece İlaç İş Birimi, Solunum ve Kritik Hastalıklar İş Birimi Direktörlüğü ve Klasik Markalar İş Birimi Direktörlüğü olarak yönetilecek.

Solunum ve Kritik Hastalıklar İş Birimi Direktörlüğü’ne atanan Mehmet Can AslantaşPfizer’de Kritik Hastalıklar Ülke Lideri olarak görev alıyordu.Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2006 yılında mezun olan Aslantaş, 2006 yılında Proje Müdürü olarak katıldığı Pfizer’de sırasıyla Ürün Müdürü, Kıdemli Ürün Müdürü, Pazara Erişim Müdürü, Kritik Hastalıklar İş Birimi Müdürü olarak görev almıştı.

GSK Türkiye Klasik Markalar İş Birimi Direktörlüğü görevini devralan Mustafa Paydaş ise MSD’de Orta ve Doğu Avrupa Ticari Operasyonlar Lideri olarak görev alıyordu. Paydaş, daha önce Pfizer’de Satış Gücü Etkinliği Uzmanı, Proje Müdürü, Ürün Müdürü,Ticari İlişkiler Müdürü, İş Birimi Müdürlüğü, Yunanistan ve Balkanlar Aşı İş Birimi Liderliği gibi görevler üstlendi. 2015-2017 yıllarında ise AbbVie’de Müşteri Mükemmeliyeti Direktörü olarak görev alan Paydaş, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2004 yılında mezun oldu.

13 Ülkenin Solunum alanındaki Faaliyetleri Ömür Akalın Erin’e Emanet

GSK Türkiye’de en son Solunum, Klasik Markalar ve Kritik Hastalıklardan oluşan İlaç İş Birimi Direktörlüğü’nü yürüten Ömür Akalın Erin, İstanbul’dan yönetilen MENA/CIS ve Rusya Bölgesi’nin Solunum Ticari Direktörlüğü görevine getirildi. Akalın böylece GSK’nın Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu’nda solunum alanındaki pazarlama faaliyetlerinin yönetiminden sorumlu olacak. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun olan Ömür Akalın Erin GSK’daki kariyerine 2002 yılında Temel Bakım kategorisinde Satış Temsilcisi olarak başlamıştı.