Ana Sayfa İlaç Grants4Apps Turkey

Grants4Apps Turkey

  • Bayer’in, pek çok ülkede yaşam bilimleri alanlarındaki teknoloji girişimlerini ve girişimcilik ekosistemini desteklemek amacıyla yürüttüğü küresel projesi Grants4Apps’in Türkiye ayağının ikinci yılı için başvurular 21 Ocak’ta başlıyor.
  • Grants4Apps Turkey programı ile Bayer, seçilen girişimleri 60 bin TL hibenin yanı sıra 100 gün süreli bir çalışma ortamı ve mentorluk eğitimi imkanıyla destekleyecek.

Bayer’in küresel çapta yürüttüğü girişim hızlandırma programı Grants4Apps’in (G4A) Turkey’in ikincisi başlıyor. Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen G4A Turkey için 2019 yılı başvuruları 21 Ocak’tan itibaren yapılabilecek. Başvuranlar arasından özel bir jüri tarafından seçilecek girişimler, 60 bin TL hibenin yanı sıra 100 gün süreli bir çalışma ortamı ve mentorluk eğitimi imkanına sahip olacak.

G4A Turkey bu yıl kapsamını genişleterek insan ve hayvan sağlığının yanı sıra tarım ve çevre sağlığı alanlarına, kurumsal firmlara iş ve teknoloji çözümleri sunmaya odaklanıyor. Programa; Türkiye’nin her yerinden üzerinde çalışılabilecek yalın bir ürüne (MVP) ya da prototipe sahip olan ve sağlık, tarım, hayvancılık, çevre sağlığı gibi sektörlerin çalışanlarına ve/veya hastalara fayda sağlayacak teknoloji, bilişim ve iş modeli çözümleri sunan 18 yaşından büyük her girişimci birden fazla projeyle başvurabiliyor.

Başvuruları 28 Şubat’ta kadar devam edecek olan Grants4Apps Turkey ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve katılım şartlarına, önümüzdeki günlerde başvuru sayfasının da bulunacağı www.g4a.health/turkey internet sitesinden ulaşılabilecek.

Grants4Apps Turkey 2018

Grants4Apps Turkey programının ilk yılında 122 startup arasından aşağıdaki 6 proje seçildi ve ödllendirildi. Kazanan girişimciler aldıkları hibe desteğinin yanı sıra 25’ten fazla mentorla ve 100’den fazla Bayer çalışanıyla çalışma imkanı buldu.

  • Derya Kavarna / Digime3D: 3D Tarayıcı ile vücudun 3 boyutlu bir modelini oluşturan Digime3D, yüksek bir hassasiyet ile tüm antropometrik vücut ölçülerinin alınmasını sağlıyor. Vücut yağ oranı, ideal vücut ağırlığı, günlük kalori ihtiyacı gibi verileri hesaplarken, kişiye zaman içindeki değişimini takip etme fırsatı sunuyor.
  • Begüm Ünver / PatiBuddy: PatiBuddy; evinde kedi köpek bakımı yapan veya köpek dolaştıran insanları bir araya getiren, hizmetlerini organize eden bir evcil hayvan bakımı pazar yeri. PatiBuddy evcil hayvanların daha iyi şartlarda bakılmasını sağlarken sahiplerinin de daha bilinçli ve mutlu bir şekilde evcil hayvanları ile birlikte yaşamalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.
  • Soner İlker Hacıhaliloğlu / PONS: PONS teknolojisi; portatif prob ve makine öğrenimi teknolojisi kullanarak beyin kanamalarının erken teşhisini ve tedavi sürecini hızlandırmayı amaçlıyor.
  • Berkay Şamiloğlu / TION: Sağlık alanında tanı, tedavi ve izleme amaçlı sticker şeklinde giyilebilir sensörler geliştiren TION, nörolojik rahatsızlıklar ve özellikle en sık görülen ritim bozukluklarından biri olan atriyal fibrilasyon üzerine odaklanarak ilaçların etkilerini takip etme, tedavi süreçlerini iyileştirme ve optimize etme üzerine bir IoT platformu geliştiriyor.
  • Gözde Büyükacaroğlu- Miray Tayfun / Vivoo: Evlerde yapılan idrar testi ile kullanıcılarının yaşam kalitesini artırmaya yönelik kişiselleştirilmiş beslenme tavsiyeleri sunan kişisel bir wellness asistanı.
  • İlyas Osmanoğulları- Alperen Özlü-Eylem Koluaçık / Yubi: Markaların hedef kitleleriyle iletişimlerini farklı mecralarda diyaloglarla sürdürebilmelerini sağlayan bir “conversational interface” platformu.