Ana Sayfa İlaç “Firmamızın üst yönetiminde kadın çalışan oranımız yüzde 67”

“Firmamızın üst yönetiminde kadın çalışan oranımız yüzde 67”

ITF İlaç Türkiye Genel Müdürü Didem Bay

Italfarmaco olarak 1938 yılında İtalya’da  Milano’da çıktığımız yolda, bugün tüm dünyada kadın ve anne-bebek sağlığına odaklı yenilikçi sağlık çözümlerimizi sunmaya devam ediyoruz. Kadın sağlığı konusunda dünya çapında 3000 çalışanımızla bu alanda özel ve butik hizmet sunan bir ilaç firmasıyız. 2009 yılından bu yana Türkiye’de de Italfarmaco-ITF İlaç olarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Hedefimiz dünyada olduğu gibi, ülkemizde de kadın ve anne-bebek sağlığının en büyük destekçisi olmak.

Kadınların iş hayatında daha fazla yer alması için de Italfarmaco-ITF İlaç olarak tüm işe alım süreçlerimizde eşit ve hakkaniyetli bir yaklaşım gözetmeye özen gösteriyoruz. Italfarmaco-ITF İlaç Türkiye Genel Müdürü olarak da şahsen  desteklediğim gibi, ITF’de kadın-erkek ayırt etmeksizin, tüm ekip arkadaşlarımıza eşit fırsatlar ve gelişim olanakları sunduğumuz bir iş ortamı yaratmaya gayret ettik ve bunu da sağladığımızı düşünüyorum.

Firmamızın üst yönetiminde kadın çalışan oranımız %67. Bununla birlikte işe alımlarda insan odaklılığı en önde tutarak ekibimizi büyütüyoruz. Birlikte çalışacağımız ekip arkadaşlarımızı seçerken de her türlü ayrımcılıktan uzak durarak, sadece yetenek ve becerileri esas alarak ilerliyoruz. Sonuçta iş hayatında çeşitliliğin önemine, kapsayıcılığın gücüne inanan bir kurum kültürümüz var. Din, dil, ırk, cinsiyet gibi ayrımcılık noktalarında tavrımız net. Her türlü ayrımcılığın karşısındayız.

Temel değerlerimiz arasında insan hayatına değer vermek yer alıyor. Biz bilimin ve yenilikçiliğin ışığında yaşama ve insana değer katmak için, sağlık yolculuklarında hasta ve hasta yakınlıklarına doğru bir çözüm ortağı olabilmek amacıyla çalışıyoruz. İnanıyorum ki, önümüzdeki süreçte Italfarmaco-ITF İlaç olarak  kadın ve anne-bebek sağlığı alanlarında ses getirecek yeni projelerimizle çok daha fazla kadına sağlık götürecek, çok daha fazla hayata dokunabileceğiz.

Bu vesileyle tüm kadınların kadınlar gününü en içten dileklerimle kutlarım. Dileğim o ki, tüm kadınlar sadece 8 Mart’ta değil, her zaman eşitlik, adalet ve mutluluk dolu çalışma ortamlarında yer alabilsinler ve daima keyif ve neşe dolu bir hayat sürsünler.