Ana Sayfa Etiketler Yüksek tansiyon

Etiket: yüksek tansiyon

Her 5 Kişiden Birinde Uyku Apnesi Var

Ülkemizde her 5 kişiden birinde uyku apnesi olduğunu ve pek çok kişinin ise bu tehlikeli hastalığa sahip olduğundan habersiz yaşadığını belirten Acıbadem Taksim Hastanesi...

Beyaz Yağın Kahverengiye Dönüştürülmesi Farelerde Yüksek Tansiyonu Azaltı

Araştırmacılar, farelerde yüksek tansiyonu düşürmek için beyaz yağı, kan damarlarını gevşetme özelliğiyle bilinen kahverengi yağa dönüştürdü. Bulgularının, yüksek tansiyonun yanı sıra obezite ve tip 2 diyabet gibi diğer metabolik bozukluklara olanlar için hedefe yönelik tedavilerin önünü açtığı kaydedildi.

Dikkat! Her 2 Kişiden 1’İnde D Vitamini Eksikliği Var!

Acıbadem Kozyatağı Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Meltem Batmacı “Bölgelere göre değişmekle birlikte D vitamini eksikliği ülkemizde yüzde 50’nin üzerindedir. Tüm dünyada yaklaşık 1 milyar insanda D vitamini eksikliği olduğu düşünülmektedir.

Magnezyum Eksikliğinin Yedi Sonucu

Anadolu Sağlık Merkezi İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Enes Murat Atasoyu, “Magnezyum eksikliği, çoğu zaman vücuttaki magnezyum seviyeleri oldukça düşük olana kadar kendini göstermediği için çok zor teşhis edilebilir"

Sıcaklıklar Kalp Rahatsızlıklarını Artırıyor!

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak havaların kalp sağlığı üzerindeki etkilerine değinen Infinity Regenerative Clinic Kardiyoloji Uzmanı Dr. Demet Erciyes “Hava sıcaklıkları kalp sağlığını doğrudan etkileyebilir ve kalp hastaları, yüksek tansiyon hastaları ve kalp yetmezliği hastaları için risk oluşturabilir.

Telefon Alışkanlıklarınız Kalbinizi Riske Atıyor Olabilir

Yapılan bir araştırmaya göre, cep telefonu görüşmelerinde haftada 30 dakikadan fazla zaman geçirmek, 30 dakikadan az konuşmaya kıyasla yüksek tansiyon geliştirme riskini yüzde 12 artırıdığı bulundu.

Bu Meslekler Tansiyonu Yükseltiyor

Altınbaş Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özlem Esen, en sık rastlanan ölüm nedenlerinin başında hipertansiyonun geldiğini ancak toplum tarafından yeterince bilinmediğini anlatı.

“Uzamış Covid Sendromu”nda Düzenli Ve Yakın Takip Önemli

Diyabet, kalp hastalıkları, yüksek tansiyon, solunum hastalıkları gibi kronik rahatsızlıkları olan kişilerde Covid geçirmek sağlıklı bireylere göre daha fazla risk taşıyor. Covid sürecinin barındırdığı...
- Advertisement -