Ana Sayfa Etiketler Tiroid bezi

Etiket: Tiroid bezi

Hekim Önerisi Olmadan Takviye İyot Kullanmayın

yeditepe Üniversitesi Hastaneleri İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülden Yürüyen, dünya genelinde hala bir halk sağlığı sorunu olarak görülen iyot eksikliğine dair önemli bilgiler verdi. 

Zehirli Guatr Hastaları Soğuk Havada Bile Terliyor

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ali Kağan Gökakın, genellikle 20 ile 40 yaş arasındaki genç hastalarda ve kadın hastalarda erkeklere kıyasla 7 kat daha sık görülen zehirli guatr, yani Graves hastalığı hakkında bilgi verdi.

Dünyada Bir İlk; Hapşırığını Tutan Bir Adamın Nefes Borusu Yırtıldı

Saman nezlesi nedeniyle hapşırma atağında, hapşırığını tutan bir adamın nefes borusunda delik açıldı.  

Ani Kilo Kaydı, Ağrı Ve Yutma Güçlüğü Subakut Tiroidite İşaret Edebilir

Memorial Ataşehir Hastanesi İç hastalıkları Bölümü’nden Prof. Dr. Murat Hakan Terekeci, subakut tiroidit hastalığı ve tedavisi hakkında bilgi verdi. 

Tiroid Vücudun Uyumlu Çalışmasında Önemli Role Sahip

Liv Hospital, Genel Cerrah Prof. Dr. Ahmet Cem Dural; vücudun düzenli, dengeli ve uyumlu çalışmasında önemli rol sahibi olan tiroid hormonunun sentezlenmesinden sorumlu, boyun bölgemizde yer alan, 20-40 gram ağırlığında bir organ olan Tiroid bezi hakkında

Tiroid Hastalıkları İyot Eksikliği Olan Riskli Bölgelerde Daha Sık Görülüyor

Boynumuzda adem elması denilen bölgenin hemen altında yer alan küçük bir organ olan tiroid bezi, vücudumuz için hayati öneme sahip hormonları salgılıyor.  İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Kadir Aydın, 25 Mayıs Dünya Tiroid Günü dolayısıyla tiroid bezi hastalıklarının neler olduğunu, belirtilerini, risk faktörlerini ve beslenmede dikkat edilmesi gerekenleri anlatıyor.  

Aritmi Kalp Büyümesi Ve Yetmezliğine Yol Açabiliyor

Memorial Şişli Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Sabri Demircan, kalpte ritim bozukluğu ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi. 

Başarılı bir trioid cerrahisi için olmazsa olmazlar

TİROİD BEZİ HASTALIKLARINDA AMELİYAT GEREKTİREN 4 NEDENTiroid bezi vücudumuzda tiroid hormonunun sentezinden sorumlu organdır. Sentezlediği tiroid hormonu; vücudumuzdaki organ ve sistemlerin birbirleri ile uyum...

Tiroidce Biliyor musun?

Tiroid Haftası nedeniyle Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği (TEMD) Tiroid Çalışma Grubu başkanı Prof. Dr. Mustafa Şahin tarafından hazırlanmıştır.Tiroid hastalığı hakkında farkındalığı artırmak üzere her...
- Advertisement -