Ana Sayfa Etiketler Protein

Etiket: protein

Kahve Telvesinin Beyni Nörodejeneratif Hastalıklardan Koruduğu Bulundu

Kahve telvesinden elde edilen kafeik asit, beyni Alzheimer ve Parkinson gibi gelişen hastalıklara karşı korumaya yardımcı olabilir. Her yıl altı milyon ton çöpe giden kahve telvesi, şimdiye kadarki en değerli dönüşüm' olabilir

Kolesterol Seviyelerini Düşürmek İçin Yeni Bir Yol Bulundu

Araştırmacılar, diyetteki kolesterolün bağırsaktan kan dolaşımına emildiği süreçte daha önce bilinmeyen bir adım belirlediler. Yeni keşfedilen yol, yüksek kolesterolün tedavisinde çığır açabilir.

Şiddetli Astımda Anahtar Olduğu Bulunan Yeni RNA Düzenleyici Proteinler Keşfedildi

Şiddetli astımda görülen hava yolu iltihabının altında yatan genetiği araştıran araştırmacılar, ilk kez, RNA'ya bağlanan proteinlerin düzensiz olduğunu ve hava yollarını kaplayan hücrelerde gen ifadesinde değişikliklere yol açtığını keşfettiler.

Vücut Direncini Artıran Besinler

Acıbadem Altunizade Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Nilay Kayım “Vücut direncini artırmada içerdikleri vitamin, mineral ve antioksidan maddelerle bazı besinler daha da ön plana çıkıyor.

Bakteri Bazlı Kanser Tedavisi, Halihazırda Sahip Olduğunuz Aşıları Yeniden Etkinleştirir

Bilim insanları farelerde, bağışıklık sistemini tümörlere saldırması için kandırmanın bir yolunu buldu. Bu yöntem, tümörleri zaten yanıt geliştirdiği bir patojenle karıştırıyordu.

Bilim İnsanları, İnsanlarda Bir Tat Daha Tespit Ettiklerini Düşünüyorlar

Bilim İnsanları, İnsanlarda Bir Tat Tespit Ettiklerini Düşünüyorlar

Böcek Yemenin Metabolizmaya Faydaları Olduğu Bulundu

Böceklerin çıtır kabukları, çoğumuzun yemeklerimizde yememeyi tercih ettiği besleyici bir serpiştirmedir. Ancak yeni bir çalışma, besinlerin bir memelinin metabolizmasını geliştiren doğuştan gelen bir bağışıklık tepkisini tetikleyebileceğini öne sürüyor.

Alzheimer Hastalarında Beyin Hücrelerinin Neden Öldüğü Keşfedildi

İngiltere ve Belçika'da bilim insanları tarafından yapılan yeni bir araştırma, Alzheimer hastalarında beyin hücrelerinin ölüm nedenine ışık tutuyor. 

Damar Tıkanıklığına En İyi Gelen Besin: Beyaz Leblebi!

Nohudun kavrulmasıyla elde edilen ve özellikle ülkemizde en çok sevilen atıştırmalıklardan biri olan leblebi, sadece açlığı bastırmasıyla değil, aynı zamanda bir dizi sağlık faydası sunmasıyla da öne çıkıyor.

Kanda Bulunan Bir Protein Egzersizin Bizi Nasıl Gençleştirdiğini Açıklayabilir

Egzersiz ve kan transfüzyonuyla, kanda yükselen trombosit faktör 4(PF4) adlı proteinin zihinsel olarak iyileşme sağladığı ve yaşlanma karşıtı olduğu bulundu. 3 farklı çalışmada aynı...
- Advertisement -