Ana Sayfa Etiketler Göğüs Hastalıkları

Etiket: Göğüs Hastalıkları

Zamanında Tedavi Edilmeyen Zatürre Akciğerlerde Hasar Bırakabilir

Liv Hospital Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Erkan Çakır, zatürrede bulaşmanın nasıl olduğunu, zemin hazırlayan faktörleri, belirtilerini, nasıl tanı konulduğunu, akciğerlerde hasar bırakıp bırakmadığını ve çocuklarımızı nasıl korumamız gerektiğini anlattı.

Mevsimsel Alerjiler ile Başa Çıkmanın Yolları

Mevsimsel alerjiler, oldukça geniş bir toplum kesiminin korkulu rüyası olarak bilinir. Pekiyi bu sorunla baş etmenin yollar var mıdır? Ne yaparak alerjik etkilerden uzaklaşabilir ve süreci daha kolay atlatırız? Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Merih Balıoğlu mevsim alerjisi ile başa çıkma yolları hakkında bilgiler veriyor.

Kistik Fibroziste Erken Tanı Ve Tedavi Çok Önemli

Türk Toraks Derneği Çocuk Göğüs Hastalıkları Çalışma Grubu Başkanı Doç. Dr. Nagehan Emiralioğlu, kistik fibrozisin akciğerler, pankreas, karaciğer, bağırsaklar, sinüsler ve üreme organları gibi birçok organdaki salgı bezlerini etkileyen genetik bir hastalık olduğunu belirti.

Kistik Fibrozis En Çok Akciğerleri Etkiliyor

Liv Hospital Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Erkan Çakır Kistik fibrozis hastalığının en çok kimlerde görüldüğünü, en sık hangi şikayetlerle kendini belli ettiğini ve tedavi sürecini anlatıyor.

Elektronik Sigara Solunum Yetmezliğine Neden Olabilir!

Acıbadem International Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bülent Tutluoğlu, hayatımızı tehdit eden sağlık sorunlarına yol açması nedeniyle elektronik sigara kullanımından kaçınılması gerektiğine dikkat çekerek,

Klima Kaynaklı Sağlık Riskleri

Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ceyda Erel Kırışoğlu,klimaların solunum yolu enfeksiyonlarından kas tutulmalarına, alerjiden felce kadar farklı sorunlara yol açabileceğini belirtti.

En Sık Görülen Astım Türlerine Dikkat!

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Nurgül Naurzvai, astımın en yaygın görülen 7 farklı türü bulunduğunu, belirtilerin ve tedavinin kişiden kişiye değişebildiğini belirti.

Kistik Fibroziste Erken Tanıya Dikkat Çekildi

Liv Hospital Vadistanbul, Kistik fibrozis hastalığı tedavisinde farkındalığı artırmak ve erken tanının önemine dikkat çekmek için bir “Yaz Festivali” düzenledi.

Bayram Temizliği Yaparken Hasta Olmayın

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cüneyt Saltürk, bayram temizliği sırasında dikkat edilmesi gerekenleri belirtti. Dezenfekte ve temizlik sırasında mutlaka evin havalandırılması konusunda uyarılarda bulundu.
- Advertisement -