Ana Sayfa Etiketler Bilim insanları

Etiket: bilim insanları

Sindirim Sistemiyle İlgili Tüm Konular Antalya’da Tartışıldı

40. Ulusal Gastroenteroloji Haftası ve 11. Ulusal Gastroenteroloji Cerrahisi Kongresi Antalya'da gerçekleştirildi. Gastroenteroloji biliminin en temel konuları, en yeni teknolojilerinin Türk ve yabancı bilim insanları tarafından sunulduğu programa ilgi yoğun oldu.

Çilek Tüketiminin Demans Riskini Azalttığı Bulundu

Bilim İnsanları, yaptıkları bir çalışmada düzenli olarak çilek tüketiminin yaşlılıkta demans riskini azaltmaya yardımcı olabileceği belirtildi.

BAU’lu Akademisyenlerden Uluslararası Başarı

Dünyanın en etkili bilim insanları listesinde, yaptıkları bilimsel çalışmalar, yayınlar, araştırmalar ve yayınlarına diğer bilim insanlarının yaptıkları atıflar ile Bahçeşehir Üniversitesi’nden (BAU) beş akademisyen yer aldı.

Düşük Maliyetli Kemoterapi İlaçları Rahim Ağzı Kanserinde Büyük Bir Başarı Sağladı

Bilim insanları, piyasada bulunan düşük maliyetli kemoterapi ilaçlarını kullanarak, rahim ağzı kanserinin tedavisinde son 20 yılın en önemli ilerlemesi olarak nitelendirdikleri bir yöntem geliştirdi.

Gençlere Kariyer Yolculuklarında Farklı Bilim Alanları ile İlham Vermeyi Amaçlayan “Bilim...

Bilim Kahramanları Derneği'nin öncülüğünde, Pfizer Türkiye'nin katkıları ile gerçekleşen “Bilim Gençlerle Kazanacak” kurumsal sosyal sorumluluk projesinin ikinci dönemi başlıyor.

Bilim İnsanları, İnsanlarda Bir Tat Daha Tespit Ettiklerini Düşünüyorlar

Bilim İnsanları, İnsanlarda Bir Tat Tespit Ettiklerini Düşünüyorlar

Yaş Tip Maküler Dejenerasyon Tedavisi İçin Göz Damlası Geliştirildi

Yaş Tip Maküler Dejenerasyon Tedavisi İçin Göz Damlası Geliştirildi

mRNA Teknolojisi Kanser Ve Diğer Hastalıklara Karşı Bağışıklık Kazandırabilir Mi?

Yakın zamana kadar çoğu insan mRNA aşılarının adını bile duymamıştı. Şimdi ise bilim insanları bu aşıların dayandığı ve Nobel Ödülü alan teknolojinin pek çok sağlık sorununu çözmede kilit rol oynayabileceğine inanıyor.

Bilim İnsanları, Zürafa Ve Lemur Dışkısında Gizlenen Virüslerin Yeni Antibakteriyel İlaçlara...

Bilim insanları hayvan dışkısında bakteriyofaj adı verilen bakterileri enfekte eden virüsleri ortaya çıkardı ve bunların antibiyotik olarak işe yarayıp yaramayacağını test ediyor.

Gen Terapisi Sayesinde Tümüyle Felçli Fareler Yürümeye Başladı

Omurilik felcinde belden aşağısı felç olur ve bu insanların maalesef tedavisi imkansıza yakındı. İşte EPFL’den bilim insanları,omurilik felçli farelerde gen terapisi kullanarak hasarlı sinirleri onararak, yeniden yürümelerini sağladı.
- Advertisement -