Ana Sayfa Etiketler Akciğer kanseri

Etiket: akciğer kanseri

Sigara Her Yıl 5 Milyon Kişinin Ölümüne Sebep Oluyor

Anadolu Sağlık Merkezi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Tayfun Çalışkan, "Akciğer kanserinin bilinen en sık nedeni sigara kullanımıdır. Tüm akciğer kanserlerinin, yüzde 80-90’ı sigaraya bağlıdır ve sigara bırakılmasıyla önlenebilir."

“Yeni Moleküller Türkiye’ye Ortalama 3 Yıl Gecikme İle Gelmektedir”

W- AIFD Genel Sekreteri Dr. Ümit Dereli’nin gündem özelinde görüşlerini aldık; AIFD üyesi şirketlerin ilaç sektöründeki yeri ve hacmini anlamımıza yardımcı olur musunuz? Ü.D.- AIFD’nin, insan...

Nefes Darlığı Ve Ağrı Akciğerde Sıvı Birikmesine İşaret Edebilir

Memorial Antalya Hastanesi Göğüs Cerrahisi Bölümü’nden Prof. Dr. Abdullah Erdoğan, akciğerlerde sıvı birikmesi hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı. 

Akciğer Kanserinin Birinci Nedeni Hava Kirliligi

Yapılan yeni bir çalışmada hava kirliliğinin akciğer kanserinin başlıca nedenlerinden biri olduğu kanıtlandı. Çalışmada, kirliliği azaltmak ve halk sağlığını korumak için acilen harekete geçilmesi gerektiği kaydedildi.

Türkiye’de Yılda 234 bine Yakın Yeni Kanser Tanısı Konuyor

Atabay İlaç Medikal Direktörü Uzman Dr. Murat Yaycı, 1-7 Nisan Kanser Haftası’nda, kanser vakalarının her yıl arttığına dikkat çekti. Türkiye’de yılda 233 bin 834 kişiye yeni kanser tanısı konduğunu belirten Yaycı, en yaygın kanser türünün ise akciğer kanseri olduğunu söyledi.

TÜSAD, Enkaz Çalişmalarında Ortaya Çikan Asbeste Dikkat Çekti

Deprem bölgesinde enkaz kaldırma çalışmalarının başlaması ile başta asbest olmak üzere çok fazla kimyasal içeren yoğun toz bulutları oluştuğuna dikkat çeken Solunum Derneği TÜSAD, bu durumdan kaynaklanan kanser riskine vurgu yaptı.

AstraZeneca’nın “durvalumab” Etkin Maddeli İlacı Akciğer Kanseri Sonuçları Olumlu

AstraZeneca'nın IMFINZI'si akciğer kanseride sağkalımını sağlıyor
- Advertisement -