Ana Sayfa Manşet Endişe artıyor!

Endişe artıyor!

İtalya, bütün ülkeyi karantina alanı ilan etti

İtalya Başbakanı Conte, Corona virüsü nedeniyle uygulanan kısıtlamaların bütün ülkeye yayılacağını duyurdu. Conte, okul ve üniversitelerin 3 Nisan’a kadar ertelendiğini belirtti. Başbakan bütün İtalya’ya evde kalma çağrısında bulundu.

Virüs Çin’in ardından en çok ölüme İtalya’da neden oldu. Son 24 saatte 133 hastanın hayatını kaybettiği ülkede salgının son durumunu Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli anlattı.

Borrelli, ülkede mevcut vaka sayısının 6 bin 387’ye, ölen ve iyileşenler dahil edildiğinde ise 7 bin 375’e ulaştığını söyledi.

Fransa Kültür Bakanı’na Corona Virüsü Teşhisi

Fransa Kültür Bakanı Franck Riester’e Corona virüsü teşhisi konuldu. Kültür Bakanlığı’na yakın bir kaynağın yaptığı açıklamaya göre 46 yaşındaki Fransız bakanın sağlık durumu iyi.

ALMANYA’DA İLK ÖLÜMLER DUYURULDU

Almanya’daki Corona virüsü vakalarından ikisinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Bu gelişmeyle birlikte AB içerisinde ölümlerin yaşandığı ülke sayısı 4’e çıkmış oldu. İngiltere’de ise virüs kaynaklı 4. ölüm gerçekleşti.

İSPANYA’DA OKULLAR TATİL

İspanya’da ise virüs nedeniyle 3 kişinin daha hayatını kaybettiği ve ölü sayısının 28’e ulaştığı bildirildi. Ayrıca başkent Madrid’deki okulların 15 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

‘ABD’nin İran’da yaydığı biyo-terörizm virüsü olabilir’

Koronavirüsten farklı bu virüsün Kum kentinde de göründüğünü kaydeden İran Meclisi Milletvekili ve Meclis Ulusal Güvenlik ve Dış Politikalar Komisyonu Üyesi Şehruz Berzeger, “İkinci virüsün kaynağı neresidir belli değil? Sağlık Bakanı’nın konuşmalarından anladığım, ülkede 2 çeşit virüs var; biri  Çin’in Vuhan kentinde görülen, diğeri ise menşei belli olmayan bir virüs. Tahminim bu ikinci virüs, ABD’nin İran’da yaydığı biyo-terörizm virüsü olabilir” ifadelerini kullandı.

İran’da son olarak koronavirüs nedeniyle 43 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısının 237’ye, vaka sayısının ise 7 bin 161’e yükseldiği açıklanmıştı.