Ana Sayfa İlaç Eli Lilly, Loxo Oncology’i satın alıyor

Eli Lilly, Loxo Oncology’i satın alıyor

Eli Lilly bu bu satın alma ile onkoloji portföyünün kapsamını, terapötik ve genomik olarak tanımlanmış kanserli hastalar için oldukça seçici potansiyel ilaçlardan oluşan bir portföy ilavesiyle özellikli ilaçlara genişletecektir.

Loxo Onklogy Vitrakvi® (larotrectinib), Bayer ile ortaklaşa FDA tarafından onaylanmış olan bir TRK inhibitörüdür. 

LOXO-292 , transfeksiyon (RET) kinazı sırasında yeniden düzenlenmiş anormallikleri barındıran kanserli hastaların tedavisi için klinik gelişimde oral ve seçici bir araştırma niteliğinde yeni bir ilaçtır.

LOXO-305, oldukça seçici bir kovalent olmayan Bruton’un tirozin kinaz (BTK) inhibitörüdür. 

LOXO-195 Vitrakvi seçici bir TRK inhibitörüdür ® 

Eli Lilly Başkan Yardımcısı Daniel Skovronsky, “Temel tümör bağımlılıklarını hedeflemek için uyarlanmış ilaçları kullanmak, kanser tedavisine giderek daha sağlam bir yaklaşım sunuyor” dedi. Skovronsky , Loxo Oncology’nin RET, BTK ve TRK inhibitörleri portföyünün özellikle bu genlerde mutasyon veya füzyonu olan hastaları hedef aldığını, hangi hastaların faydalanabileceğini bilmemizi sağlayan gelişmiş teşhisler ile birlikte ileri düzeyde kanser hastası olan insanların yaşamlarını iyileştirmek için yeni fırsatlar yarattığını ekledi.

Eli Lilly’den yapılan açıklamada; Loxo Oncology’ye hisse başına 235 dolar ödenecek, ancak anlaşmanın Loxo oncology hissedarları ve düzenleyiciler tarafından onaylanması gerekiyor.