Ana Sayfa Tıp&Sağlık Dünyanın en prestijli Varis ve Damar Hastalıkları Kongresi

Dünyanın en prestijli Varis ve Damar Hastalıkları Kongresi

Türkiye,  12-16 Eylül tarihleri arasında, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda dünyanın en prestijli Varis ve Damar Hastalıkları Kongresi’ne ev sahipliği yapacak

Pandeminin etkisiyle 3 sene ara verilen Varis ve Damar Hastalıkları Kongresi uzun bir aradan sonra Türkiye’de düzenleniyor. Sağlık alanında Türkiye’nin pandemi döneminde verdiği mücadele tüm dünyaya örnek oldu.  Türkiye, sağlık sektöründe yaptığı yenilikleri ve çalışmaları 5 kıtadan 1700’den fazla doktorun katılımıyla gerçekleşecek olan 19. Dünya Fleboloji Kongresi’nde tüm dünyaya anlatacak. Bu toplantı uzun aradan sonra ülkemizde yapılan ilk Dünya Kongresi olma özelliğini taşıyor.

Uluslararası Fleboloji Birliği (UIP) tarafından 12-16 Eylül tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olan 19. Dünya Fleboloji Kongresi, Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. A. Kürşat Bozkurt öncülüğünde İngilizce olarak gerçekleşecek.

Tüm dünyanın yakından takip etmesi beklenen kongreye katılacak isimler arasında Stephen Black (İngiltere) , Lowell Kabnick (ABD), Steve Elias (ABD),  Sergio Gianesini (Italya), Oskar Bottini (Arjantin), Kurosh Parsi (Avustralya) yer alıyor. Kongrede  damar hastalıkları hakkında bilinmeyenler, yeni teknolojiler, varis hastalığının nedenleri, korunmanın yolları, ve tedavi yöntemleri konuları konuşulacak. Bunun yanında workshop’lar, uygulamalı eğitimler, uydu sempozyumları gibi farklı etkinlikler de olacak.

Kongre kapsamında 13 Eylül Salı günü, saat 20.30’da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, Anadolu Oditoryumu’nda Pop Opera Gala Konseri düzenlenecek. Op. Dr. Karin Bozkurt öncülüğünde gerçekleşecek olan konserde Orkestra Şefi Orhan Şallıel, Misafir Sanatçı Bülent Külekçi yer alacak. Ücretsiz düzenlenen konserde KAHEV (Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı) yararına bağış toplanacak.