Ana Sayfa İlaç Dr. Ecz. Levent Alparslan, LUK BOTANİK Genel Müdürü

Dr. Ecz. Levent Alparslan, LUK BOTANİK Genel Müdürü

Dr. Ecz. Levent Alparslan

Dr. Ecz. Levent Alparslan ilaç, nutrasötik ve kozmetik endüstrilerine yönelik bitkisel özler ve aktif maddeler üreten LUK BOTANİK firmasına Genel Müdür olarak atandı.

Son olarak İstinye Üniversite Eczacılık Fakültesi Teknoloji Bölümü ve Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı başkanı olarak görev yapan Levent Alparslan ilaç, kozmetik, gıda takviyesi, tıbbi cihaz ve biyosidal alanlarında yöneticilikler yapmıştır. Lisans, yüksek lisans ve doktorasını Ege Üniversitesinde tamamlamıştır. E.Ü. İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Uygulama Merkezinde ürün geliştirme ve klinik çalışmalar içinde yer almıştır. Çok sayıda ürün geliştirmiş, girişimci ve danışman olarak ürünlerin tüketicilerle buluşmasını sağlamıştır. Çeşitli sivil toplum örgütleri ve derneklerinde yöneticilikler yapmış, sosyal sorumluluk projeleri yönetmiştir.

 

Akademik, araştırmacı ve girişimci tecrübesini bu kez stratejik, yenilikçi, doğal ve tıbbi ürünler üretmek üzere, Süper Kritik Akışkan Teknolojisiyle yerel ve endemik bitkilerin özlerini çıkaran LUK BOTANİK firmasında değerlendirecektir. Firmanın projelerinin ve ürünlerinin üretiminin tüm yönetim süreçlerinden sorumlu olacaktır.