Ana Sayfa Manşet Dr. Aşkın K. Kaplan, Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi

Dr. Aşkın K. Kaplan, Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi

Dr. Aşkın Keskin Kaplan, Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi

Dr. KAPLAN sağlık ve ilaç sektöründe faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası birçok kurum ve kuruluşta gerek Aile Hekimi Uzmanı olarak gerekse üst düzey yönetici unvanıyla 25 yılı aşkın süredir rol almaktadır. Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ailesine ilk kez 1997 yılında katılan Sayın Kaplan birçok tıbbi disiplin ile uyumlu yaklaşımlarıyla 2001 yılına kadar Aile Hekimi Uzmanı olarak görev yapmıştır.

2001 yılından itibaren spesifik olarak ilaç sektörüne adım atmış ve uzun yıllar çok uluslu şirketlerin Pazarlama ve Satış departmanlarında çeşitli kademlerde görev almış, üst düzey yönetici unvanı ile çok sayıda ürün grubunun yönetilmesi, satış ekiplerinin kurulması, eğitimleri ve bu ekiplerin yönetilmesinden sorumlu olarak yüksek bütçeli projeleri yönetme fırsatı bulmuştur. Sektöre halen ulusal ve uluslararası fikir liderleri ile başlatılmış olan ve sürdürülen projelerin önemli parçası olarak destek sunmaya devam etmektedir.

Nişantaşı Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine devam eden Sayın Kaplan, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Aile Hekimliği Uzmanlığını almış Marmara Üniversitesi ve Kuledibi Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde görev yapmıştır. 2017 yılından bu yana Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Dr.Öğr.Üyesi unvanıyla Aile Hekimi Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Sayın Dr.Öğr.Üyesi Aşkın Keskin KAPLAN’a yeni görevinde başarılar diler, saygılar sunarız.