Ana Sayfa Duyurular&Mevzuat Doktorclub Awards 2018 Türkiye’nin Sağlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

Doktorclub Awards 2018 Türkiye’nin Sağlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

Doktorclub Awards 2018 Türkiye’nin Sağlık Ödülleri, bu yıl ikinci kez 21 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilen görkemli törenle sahiplerini buldu.

Doktorclub tarafından İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ve Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi bilimsel işbirliği ile düzenlenen Doktorclub Awards 2018 Türkiye’nin Sağlık Ödülleri töreni, 21 Aralık 2018 tarihinde İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonunda; hekimler, akademisyenler ve sağlık profesyonellerinin geniş katılımı ile gerçekleşti.

Doktorclub Awards Sektörel Jüri Başkanı ve Doktorclub CEO’su Gökçe Yaraşan yaptığı konuşmasında, “Doktorclub Awards 2018’e birbirinden değerli başvurular gerçekleştiren 142 kişi ve kuruma, bizlere bilimsel destek sağlayan İstanbul Universitesi Tıp Fakültesi ve Okan Üniversitesi Tıp Fakültesine, değerli jüri üyelerimize, oylamaya katılan Doktorclub üyesi hekimlere, bu geceyi gerçeklestirmemize destek veren değerli sponsorlarımıza ve ödül törenimizde bizlerle birlikte olan siz değerli misafirlerimize Doktorclub adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Doktorclub Awards Bilimsel Jüri Başkanı ve Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semih Baskan da yaptığı açılış konuşmasında “2015 yılında Nobel Kimya Ödülünü alan Prof. Dr. Aziz Sancar, 2016 yılında Rahmi Koç Bilim Ödülünü kazanan Prof. Dr. Kamil Uğurbil ve bu yıl aynı ödülü kazanan Almanya’dan Prof. Dr. Metin Sitti gibi değerli bilim insanlarımızın içinde bulundukları çalışma koşullarına sahip olmasalar da, ülkemizdeki bilim insanları da övgüye ve değerlendirmeye layık araştırmaları ortaya koymaktadırlar.

İşte bu örnek çalışmaların değerlendirmeleri ve toplumumuzla paylaşılması amacı ile, yaklaşık 17.000 doktor üyesi bulunan Doktorclub tarafından ilki geçen sene düzenlenen “Türkiye’nin Sağlık Ödülleri” yarışmasının ikincisinin finalinde sizlerle birlikteyiz. Bu seneki ödüllerimizde 17 kategoride birbirinden değerli 142 başvuruyu değerlendiren jürimiz ön eleme ile finalistleri belirledi. Doktorclub üyesi hekimler de, finalistler arasından kategori birincilerini belirledi” dedi.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bülent Bayraktar ise yaptığı açılış konuşmasında, “Türkiye’de bilimin beşiği olan, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk üniversitesi, sağlık bilimlerinde, tıp eğitimi yolculuğunun merkezi konumunda olan Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane’den başlayarak nihayet günümüzde İstanbul Tıp Fakültesi ile devam eden tıp eğitiminin öncü kurumu olan İstanbul Üniversitesi’nin ev sahipliğindeki ödül töreninde bu önemli salonda sizleri misafir etmekten dolayı çok mutluyuz, onurluyuz.

Sağlık çalışanlarına karşı son dönemde uygunsuz, olumsuz bir takım tavırlar, sağlıkta yaşanan bir takım sıkıntıların olumsuz olarak yansımalarıyla sağlık sektöründe üzüntü, sıkıntı, problem yaşadığımız bu dönemde güzel haberleri paylaşabileceğimiz, yaptığımız güzel şeyleri topluma duyurabileceğimiz, birlikte iyi işler üreten arkadaşlarımızı takdir edip onları ödüllendirebileceğimiz bu organizasyonda sizlerle birlikte olmak bizim için çok mutluluk verici ve gurur vericidir. Bu yarışmaya katılan, finale kalan ve ödül bekleyen tüm finalistleri bu vesileyle bir kez daha alkışlıyoruz. Kazananları biz de tebrik ediyor, yürekten kutluyoruz” dedi.

 

DOKTORCLUB AWARDS 2018 KAZANANLARI

Yılın Doktoru Ödülleri – Yaşam Boyu Onur Ödülü: Prof. Dr. Münci Kalayoğlu

Yılın Doktoru Ödülleri – Yılın Yenilikçi Temel Bilimler Doktoru: Prof. Dr. Ranan Gülhan Aktaş

Yılın Doktoru Ödülleri – Yılın Yenilikçi Dahili Bilimler Doktoru: Uz. Dr. Nevit Dilmen

Yılın Doktoru Ödülleri – Yılın Yenilikçi Cerrahi Bilimler Doktoru: Uz. Dr. Selim Safalı

Yılın Doktoru Ödülleri – Yılın Yenilikçi Diş Hekimi: Dr.Öğr. Üyesi Zeynep Burçin Gönen

Yılın İlaç Endüstrisi Ödülleri – Yılın Ar-Ge / İnovasyon Uygulaması: Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi-Prof.Dr. Sinan Çavun

Yılın İlaç Endüstrisi Ödülleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Abdi İbrahim İlaç

Yılın Medikal Endüstri Ödülleri – Yılın Ar-Ge / İnovasyon Uygulaması: Koç Üniversitesi İstanbul Heart Ekibi

Yılın Medikal Endüstri Ödülleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: GE Healthcare

Yılın Biyoteknoloji ve Genom Teknolojisi Ödülleri – Yılın Ar-Ge / İnovasyon Uygulaması: VSY Biotechnology

Yılın Sağlık Profesyoneli Ödülleri – Yılın Yenilikçi Sağlık Profesyoneli: Dr.Öğr. Üyesi Leyla Türker Şener

Yılın Sağlık Girişimi Ödülleri – Yılın Ar-Ge / İnovasyon Uygulaması: MHAS Bilişim

Yılın Sağlık Bilgi Sistemleri Ödülleri – Yılın Yenilikçi Ürünü / Uygulaması: WisdomEra

Yılın Kamu Hastaneleri ve Sağlık Kurumları Ödülleri – Yılın Yenilikçi Uygulaması: Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü

Yılın Kamu Hastaneleri ve Sağlık Kurumları Ödülleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Ağrı Devlet Hastanesi

Yılın Özel Hastaneler ve Sağlık Kurumları Ödülleri – Yılın Yenilikçi Uygulaması: Özel Medline Adana Hastanesi

Yılın Özel Hastaneler ve Sağlık Kurumları Ödülleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: KTO Karatay Üniversitesi Tıp Fakültesi

Yılın Sivil Toplum Kuruluşları Ödülleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Kansersiz Yaşam Derneği

Doktorclub Awards 2018 – Jüri Özel Ödülü: Prof. Dr. Ali Ünal

 

Doktorclub Awards 2018 ödül töreni sonunda ayrıca bilime katkıları dolayısı ile İstanbul Üniversitesi ve Okan Üniversitesi’ne Bilim Özel Ödülü verildi.