Ana Sayfa Ekonomi Dışa bağımlılığımızı azaltacak projelerimiz…

Dışa bağımlılığımızı azaltacak projelerimiz…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Maruz kaldığımız ekonomik saldırıları hep birlikte müşahede edip, bu durumu bir fırsata çevirerek bu vesileyle israftan kaçınıp kendi üretimimizi yapmak istiyoruz” dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Maruz kaldığımız ekonomik saldırıları hep birlikte müşahede edip, bu durumu bir fırsata çevirerek bu vesileyle israftan kaçınıp kendi üretimimizi yapmak istiyoruz” dedi.

Mücahid Kantarcıoğlu

Sağlık alanında dışa bağımlığı azaltacak projeleri hayata geçirmekte kararlı olduklarını belirterek, şöyle konuştu:
“Tıbbi cihaz, saf ilaç ve aşı konusunda dışa bağımlılığımızı azaltacak projelerimiz hayata geçirmekte kararlıyız. Geçmiş AK Parti hükümetlerinin sağlıkta dönüşüm reformunu daha ileri noktalara taşımak istiyoruz. Özellikle hekim ve hasta güvenliğini sağlamak öncelikli hedefimiz olacaktır. Üniversite, eğitim araştırma ve devlet hastaneleri arasında önümüzdeki dönemde daha fazla iş birliği imkanlarını geliştirmek istiyoruz. Elazığ Şehir Hastanesi geçtiğimiz günlerde hasta kabulüne başladı. Burada yüksek konforlu fiziki mekanlar yanında son teknolojiye sahip tıbbi cihaz donanımı da mevcut. 1038 yatak kapasitesi ve 37 ameliyathanesi bulunan şehir hastanelerine Cumhurbaşkanımızın özel bir önem verdiğini hepimiz biliyoruz. Önümüzdeki dönemler de özellikle tıbbi hizmetler açısında şehir hastanelerinin birer mükemmeliyet merkezi yapmak istiyoruz. Bu hastane hastalarımıza layık oldukları konfor ve kaliteli hizmetin sunulduğu bölgenin bir sağlık üssü olacaktır.”
Bakan Koca, bayramlaşma programından ardından Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne giderek, Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat’tan brifing aldı.

Erkan BAY/ELAZIĞ, (DHA)