Ana Sayfa Manşet Covid-19’da istihbarat servisleri savaşı, çok ciddi iddialar!

Covid-19’da istihbarat servisleri savaşı, çok ciddi iddialar!

Wuhan Viroloji Enstitüsü

İngilizce konuşan beş ülkenin, ABD, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada’nın istihbarat paylaşımı ittifakından alınan rapor, Çin’in virüse gölge düşürmesini “uluslararası şeffaflığa karşı bir saldırı” olarak nitelendirildi.

The New York Post’un haberine göre, rapor, Çin’in virüsün insandan insana bulaştığı bilgisini sakladığını ve Batı’nın aşıyı bulamaması için virüs örneklerini vermeyi reddettiğini iddia ediyor.

15 sayfalık araştırma, virüsün Wuhan Viroloji Enstitü’sünden yayıldığına işaret ediyor. Başlangıçta komplo teorisi olarak reddedilen bu iddia, Çinli yetkililerin virüsün canlı hayvan pazarından yayıldığı konusunda yalan söylediğini öne sürüyor.

VİRÜS YANLIŞLIKLA DIŞARI ÇIKTI İDDİASI

Haberde, üst düzey bir istihbarat kaynağının Fox News’e yaptığı dikkat çekici açıklama şöyle verildi:

“İstihbarat teşkilatlarının bir çoğu, koronavirüsünün Wuhan’daki laboratuvardan çıktığını düşünüyor, virüsün yanlışlıkla dışarıya taşındığına inanıyor.”

Rapora göre Pekin, virüsle ilgili İnternette sörf yapmayı durdurmak için Aralık ayı başında arama motorlarını sansürlemeye başladı. Dünya Sağlık Örgütü Çin’in iddialarıyla birlikte gitti ve komşu ülkelerin endişelerine rağmen virüsün insandan insana bulaşmasını reddetti.

İstihbarat toplantısı, Çin’in “Aralık ayının başından itibaren insan-insan bulaştığına dair kanıtlar” olduğunu gösterdi, ancak dosyaya göre bunu 20 Ocak’a kadar yayılabileceğini inkar etmeye devam etti.

Belge, Çin’in ülke çapında seyahat eden insanlara seyahat yasakları getirdiğine dikkat çekti, ancak dünyanın geri kalanına seyahat yasaklarının gereksiz olduğunu anlatmaya devam etti.

China lied about origin of coronavirus, leaked intelligence report says

Coronavirus NSW: Dossier lays out case against China bat virus program

görsel

​Prof. Dr. Sevil Atasoy: “Bu mücadele bir genetik dedektiflik öyküsüdür”

Lancet: “Çin’deki ilk vakalarda hayvan pazarı bağlantısına rastlanmadı”

Koronavirüsün nasıl yayıldığı tartışması!…