Ana Sayfa İlaç CinnaGen “En İyi Teknoloji Transferi” ödülü sahibi

CinnaGen “En İyi Teknoloji Transferi” ödülü sahibi

CinnaGen İlaç, gelişen 8 Ülke (Developing 8/D-8) altında faaliyet yürüten ve üye ülkeler arasında teknolojik işbirliğini geliştirmeyi amaçlayan Teknoloji Transferi ve Değişim Ağı (D8-Technology Transfer and Exchange Network/D-8 TTEN) tarafından, üye ülkeler arasındaki herhangi bir teknoloji alanında en iyi teknoloji transferine verilen “Teknoloji Transfer Ödülü (Technology Transfer Award)” sahibi oldu.

Ödül töreni, D-8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Malezya Büyükelçisi Sayın Dato’ Ku Jaafar Ku Shaari tarafından CinnaGen İlaç CEO’su Dr.Ecz.Ferhat Farşi’ye takdim edildi. İnsan epidermal büyüme faktörü 2 (HER2) olarak adlandırılan antijene seçici olarak bağlanan monoklonal antikor içeren ürünün CinnaGen İlaç’ın Çerkezköy Organize Sanayi bölgesindeki fabrikasına başarılı bir şekilde transfer edilmesi sonucunda bu ödüle layık görülen Dr. Ferhat Farşi ödül töreninde “kurulduğumuz 2016 yılından beri üretimleri yüksek teknoloji gerektiren biyoteknolojik ürünlerin fabrikamıza transferlerini gerçekleştirerek ülkemize “know-how” transferi yapmak için yoğun bir çaba içerisindeyiz, bu çabamızın sonucu olarak bu ödülü almak gurur verici” dedi.

Teknoloji Transferi, D-8 Teknoloji Değişimi ve Transfer Ağı sekreterliği, üye ülkeler arasında teknoloji transferini yaygınlaştırmak ve bu ülkelerdeki teknoloji sağlayıcılarını farklı teknoloji alanlarında uluslararası işbirlikleri konusunda teşvik etmek amacıyla her yıl “En İyi Teknoloji Transferi” ödülü vermektedir.