Ana Sayfa İlaç Pfizer, EPIC-HR çalışmasında Covid-19 ilacının Omicron’a etkili olduğunu gösterdi

Pfizer, EPIC-HR çalışmasında Covid-19 ilacının Omicron’a etkili olduğunu gösterdi

Pfizer, bugün yaptığı açıklamada, Covid-19’a karşı geliştirdiği deneysel ilacın Omicron varyantına karşı etkili olduğunun görüldüğünü bildirdi.

Pfizer, 2 bin 250 kişiyle yapılan araştırmanın tam sonucunun, Covid-19 ilacının virüse karşı etkinliğine ilişkin ilk bulguları doğruladığını kaydetti. Buna göre ilacın Covid-19’un ilk belirtilerinin baş göstermesinden kısa süre sonra alındığında yüksek risk grubundaki yetişkinlerin hastaneye yatış ve ölüm riskini yüzde 89 oranında azalttığı görüldü.

PFİZER, YENİ COVID-19 ORAL ANTİVİRAL TEDAVİ ADAYININ HASTANEYE YATIŞ VEYA ÖLÜM RİSKİNİ AZALTMADA GÜÇLÜ ETKİNLİĞİNİ DOĞRULAYAN EK FAZ 2/3 ÇALIŞMA SONUÇLARINI AÇIKLADI

EPIC-HR çalışmasına kayıtlı tüm yüksek riskli hastalardan (n= 2,246) elde edilen nihai veriler, PAXLOVID™’in (nirmatrelvir [PF-07321332] tabletler ve ritonavir tabletler) hastaneye yatış veya ölüm riskini %89 azalttığını gösteren önceki ara analiz sonuçlarını doğruladı.

5. Günde viral yükte plaseboya göre yaklaşık 10 kat azalma hem EPIC-HR hem de EPIC-SR’de gözlendi ve bu, SARS-CoV-2’ye karşı güçlü aktiviteyi gösterir ve bugüne kadar bildirilen en güçlü viral yük azalmasını temsil eder. tamamı için kaynağa bknz