Ana Sayfa İlaç Bristol Myers Squibb Türkiye’de Yeni Atamalar

Bristol Myers Squibb Türkiye’de Yeni Atamalar

Dünya genelinde yenilikçi tedaviler geliştirerek pazara sunan biyofarma şirketi Bristol Myers Squibb (BMS) Türkiye’de yeni atamalarla ekibini güçlendirmeye devam ediyor. BMS Kıdemli Kurumsal İlişkiler Müdürü olarak görev yapan Şeniz Uludağ, Kıdemli Pazara Erişim Müdürü, Kıdemli Ürün Müdürü Olarak görev yapan Alp Demiray, Onkoloji Portföy Lideri olarak atandı.

İlaç sektöründe kurumsal ilişkiler ve iletişim alanında önemli deneyime sahip Tuba Gürmen Kıdemli Kurumsal İlişkiler Müdürü görevine getirildi. 

Çalışanlarının gelişimine önemli katkılar sağlayarak yurt içi ve yurt dışındaki kariyer fırsatlarıyla bilinen Bristol Myers Squibb Türkiye, yeni atamalarıyla ekiplerini güçlendiriyor.

Bristol Myers Squibb (BMS) Türkiye Pazar Erişim ve Kurumsal İlişkiler ve Onkoloji İş Birimi Ekiplerinde Atamalar Gerçekleşti.

BMS Türkiye çatısı altında 5 Eylül 2022 tarihinden bu yana Kıdemli Kurumsal İlişkiler Müdürü olarak başarılı çalışmalara imza atan Şeniz Uludağ, 2 Ocak 2024 itibariyle BMS Türkiye Kıdemli Pazara Erişim Müdürü olarak atandı. Uludağ’dan görevi teslim alan Tuba Gürmen ise, BMS Türkiye Kıdemli Kurumsal İlişkiler Müdürü olarak atandı.

Şeniz Uludağ

 Şeniz Uludağ Kıdemli Pazara Erişim Müdürü Görevine Getirildi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoteknoloji bölümünden 1998 yılında onur derecesiyle mezun olan ve yüksek lisansını yine biyoteknoloji alanında ODTÜ’de yapan Şeniz Uludağ, 16 yılı aşkın süredir ilaç sektörü tecrübesine sahip. Kamu İlişkileri, Pazara Erişim ve Fiyatlandırma, Satış ve Pazarlama departmanlarında çeşitli pozisyonlarda görev alan Uludağ, perakende sektöründe satış, kategori yönetimi, varlık yönetimi, bütçe yönetimi alanlarında yöneticilik yaptı. Şeniz Uludağ, Bristol Myers Squibb Türkiye’deki yeni görevi olan Kıdemli Pazara Erişim Müdürlüğünde yenilikçi ürünlerin pazara erişim ve sağlık ekonomisi süreçlerinden sorumlu olacak.

Tuba Gürmen

Tuba Gürmen Kıdemli Kurumsal İlişkiler Müdürü Oldu

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun olan Tuba Gürmen, farklı sektörlerde kurumsal ilişkiler alanında uzun yıllar üst düzey yöneticilik yaptı. 15 yılı aşkın süredir sağlık alanında medya ilişkileri, marka ve liderlik iletişimi, kriz yönetimi, itibar yönetimi ve sürdürülebilirlik iletişimi alanlarında deneyim sahibi olan Gürmen, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD), Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) gibi sivil toplum kuruluşlarında da çeşitli görevler aldı. Gürmen, Bristol Myers Squibb Türkiye’deki yeni görevi olan Kıdemli Kurumsal İlişkiler Müdürlüğünde kurumsal iletişim, medya, sosyal medya, sivil toplum kuruluşları, hasta dernekleri ve paydaş iletişiminden sorumlu olacak.

Alp Demiray Onkoloji Portföy Lideri Pozisyonuna Atandı

Beş yılı aşkın süredir BMS’in farklı kanser türlerine yönelik lansman stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasında önemli katkılar sağlayan Alp Demiray, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nden Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi üzerine MBA derecesini almıştır. İlaç sektöründe 16 yıllık deneyime sahip olan Demiray, global ilaç firmalarının ağırlıklı olarak temel, nadir ve kronik hastalık alanlarında çalışarak; Saha Satış Temsilciği, Ürün Uzmanlığı, Pazar Araştırmaları, İş Geliştirme ve Ticari Projeler, Ulusal ve Bölgesel (Regional) Ürün Müdürlüğü gibi farklı pozisyonlarda görev aldı ve ayrıca BMS’teki Kıdemli Ürün Müdürlüğü rolüne ek ve eş zamanlı olarak ilki 2019-2020, diğeri de Eylül 2022’den bu yana iki kez Satış ve Pazarlama Liderliği görevlerini üstlendi. Demiray aynı zamanda BMS Nordics (İskandinavya) bölgesinde Kıdemli Lansman ve Stratejik Planlama Müdürü sorumluluğu yürüttü. Demiray, Bristol Myers Squibb Türkiye’deki yeni görevinde Onkoloji Gastrointestinal Tümörler portföyünün satış ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak.