Ana Sayfa Biyoteknoloji BioNTech’den Türkiye’deki Depremzedelere 500 Bin Euro

BioNTech’den Türkiye’deki Depremzedelere 500 Bin Euro

Biyoteknoloji firması BioNTech şirketinin kurucu ortağı ve CEO’su Uğur Şahin, Türkiye’ye ve  Suriye’deki depremzedelere toplam 1 milyon euro bağışladıklarını duyurdu.

İskendurun- Hatay’lı olan İmmünolog ve onkolog, bilim adamı Uğur Şahin,  deprem nedeniyle Türkiye ve Suriye’de çok sayıda kayıpların olmasından büyük üzüntü duyduklarını belirtti.

Duyğu ve Düşüncelerinin deprem nedeniyle sevdiklerini kaybeden herkesle birlikte olduğunu belirten  Uğur Şahin “Türkiye ve Suriye’deki insani yardımlara katkıda bulunmak istiyoruz. Türk personelimiz açısından da durumu yakından izlemeye devam ediyor ve ihtiyaç halinde bireysel yardım da sunuyoruz. Tüm yönetim kurulu adına, bu özel durumlarda gönüllü olarak yardım eden ve bağış toplama faaliyetlerine katılan meslektaşlarımıza da teşekkür etmek istiyorum.” diyerek  500 bin euro Türkiye’ye,  500 bin euro da  Suriye’deki depremzedelere  bağışladıklarını duyurdu.

kaynak:https://investors.biontech.de/news-releases/news-release-details/statement-humanitarian-aid-turkiye-syria-and-ukraine