Ana Sayfa İlaç Bayer’in iklim ve su stratejileri konusunda lider uluslararası konumu onaylandı

Bayer’in iklim ve su stratejileri konusunda lider uluslararası konumu onaylandı

• Bayer, iklim ve su stratejilerinin sürdürülebilirliği konusunda, dünyanın önde gelen derecelendirme kuruluşu CDP’ten “A” derecesini alarak, lider konumunu bir kez daha uluslararası platformda kanıtladı.

• Dünya genelinde yaklaşık 2.400 firmanın karşılaştırmalı olarak değerlendirildiği çalışma, iklim değişikliği ve su konusunda şirketlerin stratejik ve sürdürülebilirlik yaklaşımlarına odaklanıyor.

Bayer, iklim koruma ve su yönetimi konusunda, dünyanın önde gelen derecelendirme kuruluşu CDP tarafından sürdürülebilirlik alanında lider uluslararası şirketlerden biri olarak seçildi. Bayer, mümkün olan en yüksek derece olan “A” derecesini alarak, her iki kategori için önceki yıllarda aldığı yüksek notu bir kez daha onaylamış oldu.

Bayer’in iklim ve su stratejilerinin sürdürülebilirliği konusunda lider uluslararası konumundan duyulan memnuniyeti dile getiren Bayer AG’nin İK, Teknoloji ve Sürdürülebilirlik’ten sorumlu Lideri ve Yönetim Kurulu üyesi Dr. Hartmut Klusik “CDP tarafından bir kez daha onaylandığımız için mutluyuz. İklim ve suyun, sürdürülebilir kurumsal yönetimin iki kilit alanı olduğuna inanıyoruz. İklim ve su kaynaklarının korunması konusunda katkı sunmaya ve iklim değişikliği, su kıtlığı gibi sorunların üstesinden gelmeye devam edeceğiz ”dedi.

Bayer, sürdürülebilirlik kapsamında sera gazı emisyonlarının azaltması için sürekli çalışmalar yürütüyor. Ayrıca şirketin su yönetimi konusundaki stratejileri optimize edilmiş enerji verimliliğini, süreç yeniliklerini ve suyun üretim operasyonlarında verimli kullanılmasını içeriyor. Tüm bu çalışmalarının yanı sıra Bayer, tarım için yenilikçi çözümler geliştirerek, sürdürülebilir tarım için tarımda dijitalleşmenin sunduğu fırsatları da sistematik bir şekilde kullanmak istiyor.

Kâr amacı gütmeyen kuruluş CDP, her yıl 87 trilyon ABD doları değerindeki önemli fon varlığını temsil eden 650’nin üzerinde kurumsal yatırımcı adına şirketlerin iklim ve su ile ilgili verilerini değerlendiriyor. Yatırımcılar yatırım kararları alırken bu bilgilerden faydalanıyor.