Ana Sayfa İlaç Bayer & Blockchain

Bayer & Blockchain

Dünyanın en büyük ilaç üretim şirketleri arasında gösterilen Bayer’in zirai işlerle uğraşan birimi olan Bayer Crop Science’ın, ConsenSys destekli Blockchain girişimi Block Apps ile bir iş birliği anlaşmasının altına imza attığı ifade edildi.

Koin Bülten haberine göre; Alman merkezli dev şirket Bayer’in; bir süredir Block Apps’ten çeşitli hizmetler aldığı, Block Apps sözcüsünün yaptığı açıklama ile kamu oyu ile paylaşılmış oldu.

Bu alanda çok büyük bir şirket olan Bayer’in, Blockchain alanında önemli girişimleri olduğu da biliniyor. Firma, geride bıraktığımız yılın Haziran ayında da Amerika merkezli ziraat şirketi Monsanto’yu satın alarak bünyesine katmıştı.

Block Apps’in firmalara sunduğu temel hizmet ise, aslında Blockchain ile ilgili hizmet vermek ve bu konuda şirketlere yardımcı olmak.

Konuyla ilgili konuşan Block Apps kaynakları, girişimin Bayer Crop Science ile yapmış olduğu bu iş birliğine dair detaylı bilgilerin, Amerika’nın San Fransisco eyaletinde düzenlenecek olan Blockchain for Food and Bevereage Supply Chain adlı etkinlikte, kamu oyuna daha detaylı bir şekilde aktartılacağını da sözlerine ekledi.

Bilindiği gibi Block Apps, dünyanın en büyük açık kaynak kodlu derneği olarak da tabir edilen Enterprise Ethereum Alliance’ın da bir üyesi olarak fonksiyon gösteriyor. EEA olarak kısaltılan bu dernekte; birçok kripto para ve Blockchain girşiminin yanı sıra, başta JP Morgan ve Cisco gibi Fortune 500’de yer alan şirketlerde katılımcı konumunda bulunuyor.