Ana Sayfa Hukuk&Etik Bavulla ilaç ticareti davası

Bavulla ilaç ticareti davası

İstanbul Fatih’te 2016 yılında yurt dışından getirilen karekodsuz ilaçları eczanelere satmaya çalıştığı öne sürülen iki kişi yakalandı. Şüphelilerden Mahmut T., ilaçlar yurt dışından bavul ticareti için gelen tanımadığı kişilerden aldığını ve üzerine kâr payı koyarak eczanelere satmaya çalıştığını söyledi. Savcılık, iki şüpheli hakkında “Kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak biçimde ilaç yapma ve satma” suçundan 1 yıldan 5 yıla kadar hapis talebiyle dava açtı.

KAREKODSUZ İLAÇLAR BULUNDU

Habertürk muhabiri Serdar Kulaksız’ın haberine göre İstanbul Emniyeti Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 2016 yılında denetimler sırasında Fatih’te bir işyerinde inceleme yaptı. İşyerinde üzeri açık ayakkabı kutularında ilaçlar bulundu. İlaçların üzerinde Türkçe ibare ve karekod olmadığını belirleyen polis, 14 bin tablet, 329 ampul, 127 krem ve 27 şişe ilaca el koydu. İşyerinde bulunan iki şüpheli hakkında da işlem yaptı.

“BAVUL TİCARETİ YAPAN YABANCI KİŞİLER GETİRİYOR”

Şüphelilerden Mahmut T., söz konusu ilaçları Bulgaristan, Yunanistan ve Rusya’dan bavul ticareti için gelen tanımadığı kişilerden aldığını ve kâr payı koyarak eczanelere satmaya çalıştığını söyledi.