Ana Sayfa Ekonomi Bakan Demircan; İnsanı yaşat ki devlet yaşasın

Bakan Demircan; İnsanı yaşat ki devlet yaşasın

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesini hizmete açtı, Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yeni poliklinik binasının ise temelini attı.

Açılış ve temel atma töreninde yaptığı konuşmada “Aslolan millettir, millet varsa devlet vardır” diyen Demircan, Şeyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözüne atıfta bulunarak, Türkiye’nin bu çerçevede zihniyet dönüşümünü gerçekleştirmekte olduğunu söyledi.

60 küsur sağlık tesisinin yapımının tamamlandığı halde, hizmete alınmasına rağmen, açılış töreninin yapılamadığını belirten Demircan, eski dönemde bir küçük tesisin bile defalarca açılışının yapıldığını hatırlattı.

Samsun’da şehir hastanesinin ön ihalesinin yapıldığını ve bu sene içerisinde temelinin atılacağını söyleyen Demircan, bütün yatırımların tek tek sayılamayacak kadar çok olduğunu ifade etti.

Demircan, Samsun’a ikinci devlet üniversitesinin kurulduğunu belirterek “hayırlı olsun” dedi.

Darbeler yüzünden ülkenin arzu edilen gelişmeleri bir türlü gösteremediğini, her 10 yılda bir yaşanan darbelerin ülkeyi en az 10 yıl geriye götürdüğünü dile getiren Bakan Demircan, 24 Haziran seçimleri ile 16 Nisan referandumunun uygulamasına geçileceğini belirtti.

Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, yaptığı konuşmada, yeni sağlık tesislerinin hayırlı olmasını diledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin de sağlık alanında büyük gelişmeler olduğunu, Samsun’dan bir Bakanın olmasının da daha fazla hizmet almak bakımından Samsun’a artı değer kattığını söyleyerek “hayırlı olsun” dileğinde bulundu.

Samsun Valisi Osman Kaymak ise konuşmasında, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yeni poliklinik binasının temelinin atılacağını, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinin ise açılışının yapılacağını belirterek, Samsun’un sağlık alanında büyük dönüşüm geçirerek, “Sağlık Kenti Samsun” olarak anılmaya başlandığını söyledi.