Ana Sayfa Tıp&Sağlık Antisosyal kişilik bozukluğu ve şiddet

Antisosyal kişilik bozukluğu ve şiddet

Özkan Pektaş, “Genetik çok önemli. Bazı ülkelerde yüzde 3-4 olan antisosyal kişilik bozukluğu bazı ülkelerde yüzde 8-9’a kadar çıkabiliyor. Bir takım tuaf, garip problemler getiriyorsunuz hayatınıza. Kişi diyor ki ‘Allah’tan başka kimseden korkmam’ ‘Neden korkmuyorsun?’ diyoruz. ‘Haksızlığa gelemem’ diyor. Böyle insanların ciddi sıkıntıları oluyor. Son günlerde yaşananlar korkunç.

Oğuz Polat, “Hekimlik mesleği her geçen gün aşağılanmaya başlandı. Herkes bugün dahil hep işaret ediyor. Hekimler öyle, hekimler böyle. Tabibler birliği ne kadar sesini çıkartabiliyor. Toplum da dönsün baksın hasta olunca doktor arıyor. Bulamayacak doktor. Yarın bir gün hasta bakacak doktor bulamayacaksınız.” dedi.

Sinan Canan, “Çok sert tedbirler alınması gereken konu. Sağlık çalışanları can derdi olan hasta ve yakınları ile uğraşıyor.” diye konuştu.

“SOSYAL MEDYA ŞİDDETİ ARTIRIYOR”

Sinan Canan, “Eğitimimiz, iş dünyamız yokluk dünyasına göre tasarlanmış. Bugün çokluk dünyasındayız. Eğitimin hayattaki payını hızla azaltmak anne babanın eğitimini artırmak lazım. Anneden babadan bu kadar uzun süre koparılan çocuk bu bahsettiğimiz sorunları ortaya çıkaracak. Osmanlı’daki kazasker sistemini anlattılar seminerde ağzım açık kaldı.  Sosyal medya şiddeti artıran bir şey. Bu kadar haber bombardımanında kaldığınızda ben bunu görüyorum.” dedi.

 

tamamı için kaynağa bakınız