Ana Sayfa GETAT Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nde GETAT

Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nde GETAT

GETAT ünitesinde ‘ozon’ ve ‘mezoterapi’ uygulamaları hizmeti verilecek.

İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, hastaneye ve hastalara kazandırılan yeni ünitede, geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarından ‘ozon ve mezoterapi’ uygulaması hizmeti verileceğini kaydetti.

Hürriyet’in haberine göre; Hastanede halen kupa ve apiterapi uygulamalarının da yapıldığını ifade eden Hülür, Sağlık Bakanlığı’nca 2014 yılında çıkarılan mevzuat ve yönetmenlik gereği sertifikası olmayan hekim dışı kişilerin geleneksel tıp uygulaması yapamayacağını hatırlattı.

Bu uygulamaları yapacak hekimlerin de eğitimlerini tamamlayıp sertifika aldıktan sonra uygulama yapabileceğini anlatan Ünal Hülür, Antalya Araştırma ve Eğitim Hastanesi, Atatürk Devlet Hastanesi, Kepez Devlet Hastanesi, Alanya Devlet Hastanesi, Finike Devlet Hastanesi’nde geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulaması hizmetlerinin verildiğini aktardı.

Antalya’nın bu konuda eğitim merkezi olduğuna işaret eden Ünal Hülür, “Birçok ilden hekimler eğitim için Antalya’ya geliyor, eğitim alıyor, sertifikalarıyla görev yaptıkları hastane ve kliniklerde çalışabiliyor” dedi.

Atatürk Devlet Hastanesi’nde başlatılan ozon uygulamasının hizmet bedelinin piyasaya oranla çok düşük olduğunu, her seans için hastanın 50-75 TL arasında ücret ödeyeceğini de kaydeden İl Sağlık Müdürü Hülür, Bakanlığın bu uygulamaları sosyal güvenlik kapsamına alınması için çalışma başlattığını da ifade etti.