Ana Sayfa İlaç “Anemik Olma Dinamik Ol”

“Anemik Olma Dinamik Ol”

Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, toplumda sıklıkla görülen demir eksikliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla “anemikolmadinamikol.com” internet sitesini hayata geçirdi. Pandemi sürecinde genel sağlık kontrolleri için hekime gidişin azalması sebebiyle, bilgiye erişim imkanlarını artırmayı hedefleyen Abdi İbrahim, demir eksikliği hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı “anemikolmadinamikol.com”da yaşam kalitesini olumlu yönde etkileyecek önerilere yer veriyor. Sitede hekimler için de medikal bilgilerin, vaka örneklerinin ve çeşitli literatür özetlerinin yer aldığı ayrı bir platform bulunuyor.

TÜRK ilaç sektörünün büyümesine ve gelişmesine bir asırdır öncülük eden Abdi İbrahim, yaygın bir toplum sağlığı sorunu olan demir eksikliği konusunda bilinç ve farkındalık yaratmak amacıyla “anemikolmadinamikol.com” internet sitesini hazırladı. Halk arasında kansızlık olarak bilinen ve kadınlar arasında daha sık rastlanan anemi, Türkiye’de her 3 kadından 1‘inde görülüyor. Aneminin en sık sebebi olan demir eksikliği ise kadın-erkek birçok kişinin sıklıkla karşılaştığı halsizlik, yorgunluk gibi belirtilerle ortaya çıkarak hayat kalitesini de olumsuz şekilde etkileyebiliyor.

İyi bir yaşam kalitesi için öneriler de var

Koronavirüs pandemisi dolayısıyla hekim ziyaretlerinin azalması, birçok hastalıkta olduğu gibi genel kontrollerle takip edilmesi gereken demir eksikliği sorununu da olumsuz yönde etkiliyor. Bu süreçte demir eksikliği nedeniyle ortaya çıkan kansızlık sorunu hakkında insanları bilgilendirmek, doğru bilgi akışını desteklemek amacıyla Abdi İbrahim, “anemikolmadinamikol.com” sitesini kullanıma sundu. Sitede, demir eksikliği konusundaki güncel bilgilerin yanı sıra yaşam kalitesini olumlu yönde etkileyecek önerilere de rahatlıkla ulaşılabiliyor. Siteyi ziyaret ederek risk altında olup olmadığınızı öğrenebilir, sağlıklı beslenmeye dair ipuçları alabilir, konuyla ilgili son gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz.

IV ve oral formlarla demir eksikliği tedavisinin her aşamasında toplum sağlığına daima destek olan Abdi İbrahim’in hazırladığı sitenin hekim platformunda ayrıca demir eksikliği ve demir eksikliği anemisi hakkında güncel medikal bilgiler, örnek vakalar ve çeşitli literatür özetleri de yer alıyor.

İnternet sitesine ve sosyal medya hesaplarına aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.anemikolmadinamikol.com/

https://www.instagram.com/anemikolmadinamikol/?hl=tr

https://www.facebook.com/anemikolmadinamikol

https://www.linkedin.com/company/anemikolmadinamikol/

https://twitter.com/anemikolma