Ana Sayfa Eczacılık Alliance Healthcare Türkiye’den Eczacılık Haftasında Ağaç Dikme Etkinlikleri

Alliance Healthcare Türkiye’den Eczacılık Haftasında Ağaç Dikme Etkinlikleri

Karaman Ağaç Dikme Etkinliği, 22 Mayıs 2024

 

Selim Taşo, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Alliance Healthcare Genel Müdürü Selim Taşo: “Sağlıklı bir gelecek yaratma hedefimize ulaşmak için gerçekleştirdiğimiz ağaçlandırma çalışmalarında yedi yıldır bizimle birlikte olan tüm eczacı odalarımıza ve eczacılarımıza teşekkür ediyoruz.”

Ünlü filozof Herakleitos’un ünlü sözünü hepimiz biliyoruz; “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir”. Bugün bu değişim anlayışı biraz daha önem kazandı. Değişim artık öyle bir yaşanıyor ki bu değişimden herkesin başı dönüyor. Yaşamda her şey değişiyor ama günümüzde daha fazla önem kazanan nokta değişimin hızı…

 

Covid19 pandemi döneminde gördük ki, küçük bir virüs hayatımızı daha önce tahayyül bile edemeyeceğimiz bir şekilde değiştirebiliyor. Bu dönemde çalışan nüfusun büyük bir kısmı iş yapış şekillerini değiştirmek zorunda kaldı. Uzaktan veya evden yapılamayacağını söylediğimiz birçok işin aslında uzaktan da yapılabileceğini gördük. Dijitalleşme daha önce tahmin edemeyeceğimiz bir hızda, iş dünyasındaki ve günlük yaşamımızdaki yerini aldı. Yine e-ticaret hemen hemen herkesin yaşamının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Başka bir olumlu gelişme de, insanların bir nebze koşuşturmadan uzak kalarak daha yaratıcı olmalarını sağladı.

Bu değişim çevre açısından da birçok olumlu gelişmeyi beraberinde getirdi. Yeni teknolojilerin sağladığı olanaklar ile işten eve, evden işe ve diğer iş seyahatlerinin sayısındaki düşüş ve bunun sonucu olarak da karbon salınımında kayda değer bir azalma yaşandı.

Aslında insanlık bu durumu çok iyi bir fırsat olarak değerlendirebilse; enerjiye, yollara ve otomobil türü yatırımlara ihtiyacımız azalacağı gibi, toplumlar için daha sağlıklı bir gelecek yaratmak da mümkün olacaktır.

Örneğin çalışanlar işe gidiş gelişlerinde tek yön bir saat harcasalar, bu zaman yılda 450 saat eder. Bundan uyku vs. zamanını düştüğünüzde her yılın yaklaşık bir ayı yolda geçiyor demek. Yolda geçen zamanda insanlar yıpranıyor, işe geldiklerinde ve akşam eve döndüklerinde genelde bitap düşmüş oluyorlar. Bu süre zarfında tonlarca yakıt tüketilmiş oluyor ve çevre açısından da büyük bir kirlilik oluşuyor.  Bu nedenle internet alt yapısının geliştirilmesi, evden çalışmaya vergi indirimi gibi özel teşvikler verilmesi bence üzerinde durulması gereken konular…

Alliance Healthcare ailesi olarak biz daha sağlıklı bir toplum yaratmak hedefiyle çalışıyoruz ve bu amaçla ana işkolumuz olan ilaç dağıtım hizmetlerinin yanında çevre alanında sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Sektörümüzün en önemli günü olan 14 Mayıs Eczacılık Gününü kutlamak için, 2018 yılından beri eczacı odalarımızla birlikte farklı lokasyonlarda ağaçlandırma çalışmaları yapıyoruz.

Ağrı Ağaç Dikme Etkinliği, 18 Mayıs 2024

Bugüne kadar, ülkemizin 20 farklı şehrinde, Elazığ’dan Denizli’ye Iğdır’a kadar ve Ankara, Antalya gibi büyük şehirlerimiz de dahil olmak üzere 30.000’i aşkın fidan diktik. Bu seneki ağaçlandırma çalışmalarımızı üç ayrı bölgede gerçekleştirdik. İlk olarak 11 Mayıs tarihinde Ankara Beytepe’de, Ankara Eczacı Odası ve Ankara bölgesi eczacılarımızla birlikte yılın ilk fidanlarını diktik. İkinci etkinliğimiz 18 Mayıs’ta Ağrı Eczacı Odası ile Ağrı’da ve daha sonra 22 Mayıs’ta Karaman Eczacı Odası ile Karaman’da gerçekleşti.

Ankara Ağaç Dikme Etkinliği, 11 Mayıs 2024

Sağlıklı bir gelecek yaratma hedefimize ulaşmak için ağaçlandırma çalışmalarında yedi yıldır bizimle birlikte olan tüm eczacı odalarımıza ve eczacılarımıza teşekkür ediyoruz. Bu vesile ile, Alliance Healthcare Türkiye ailesi olarak, ülke genelindeki tüm eczacı dostlarımızın 14 Mayıs Eczacılık Günü’nü tekrar en içten dileklerimizle kutluyoruz…