Ana Sayfa İlaç Zeynep Güvenel Pfizer Türkiye Lansman Mükemmeliyet Lideri

Zeynep Güvenel Pfizer Türkiye Lansman Mükemmeliyet Lideri

Zeynep Güvenel 

Pfizer ailesine, 2010 yılında Pazarlama alanında Yönetici Adayı olarak katılan Zeynep Güvenel, Pfizer Türkiye Lansman Mükemmeliyet Lideri olarak atandı.

Robert Koleji’ni tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2010 yılında mezun olan Zeynep Güvenel, mezuniyetinin ardından Pfizer ailesine pazarlama alanında Yönetici Adayı olarak katıldı. Zeynep Güvenel, 2011-2016 yılları arasında Ürün Müdürü olarak çalıştı. Aşı alanındaki görevi sırasında erişkin risk gruplarının Ulusal Bağışıklama Programı’na dahil edilmesine katkıda bulunurken, ürünlerin relansman süreçlerine liderlik etti. 2016–2017 yıllarında Gelişmiş Pazarlar Bölgesi Kıdemli Bölgesel Marka Müdürü görevini üstlenen Zeynep Güvenel, 2018’in başında Türkiye Müşteri Analitiği ve İçgörü Türkiye Takım Lideri olarak görev aldı. 2021 Şubat ayında ise Kurumsal İlişkiler Lideri ve Cesur Adım 3.3 Dönüşüm Lideri olarak sorumluluk üstlendi. 2022 Kasım ayından bu yana Ticari Mükemmeliyet Lideri olarak çalışan Zeynep Güvenel, Ticari Operasyonlar, MAPP (Yolsuzlukla Mücadele Politika ve Prosedürleri) ve Omnichannel (Çok kanallı) takımlarına liderlik etti.

Pfizer Türkiye Lansman Mükemmeliyet Lideri Zeynep Güvenel yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: “Pfizer olarak, dünyada hızlı bir şekilde yeni tedavi lansmanları yapıyor ve nicelerine hazırlanıyoruz. Türkiye’de de önceliğimiz, bu yeni tedavileri eksiksiz ve hızlı bir şekilde ihtiyacı olan hastaların erişimine sunmak. Bu yönde lansman hazırlıklarını satış ve pazarlama ekiplerimizle koordine ederek, mevcut takımlara destek olacağım için heyecan duyuyorum.”