Ana Sayfa Ekonomi Zamanında Teşhis ve Doğru Tedavi ile Doğuştan Kalp Hastalıkları Önlenebilir

Zamanında Teşhis ve Doğru Tedavi ile Doğuştan Kalp Hastalıkları Önlenebilir

Gelişen teknolojiler sayesinde kalp hastalıklarının erken teşhis ve tedavisi, henüz anne karnındayken mümkün… Philips, 7-14 Şubat Dünya Doğumsal Kalp Hastalıkları Haftası’na dikkat çekerek bu konuda aileleri bilinçlendirmeye ve farkındalığı artırmaya davet ediyor.

Günümüzde, insan sağlığını tehdit eden en önemli sorunun kalp-damar hastalıkları olduğunun altını çizen Philips, zamanında teşhis ve doğru tedavi ile bu hastalıkların önlenebileceğini belirtiyor.

Dünya Doğumsal Kalp Hastalıkları Haftası çerçevesinde açıklama yapan Philips Türkiye CEO’su Haluk Karabatak, “Türkiye’de 89 yıldır faaliyet gösteren bir marka olarak kalp sağlığı alanında farkındalık yaratan birçok proje hayata geçirdik. Kendimizi sağlığa adadık ve bu konuda ürettiğimiz teknolojik ürün ve hizmetlerle tüketicilerimizin her zaman yanındayız. Kalp sağlığı bizim için oldukça önemli bir alan. Bu yüzden 7-14 Şubat Dünya Doğumsal Kalp Hastalıkları haftasında bu konuya bir kez daha dikkat çekmek, aileleri bilinçlendirmek, erken teşhis ve doğru tedavinin önemini vurgulamak istiyoruz” dedi.

Dünyada her yıl 1 milyondan fazla bebek doğuştan kalp hastalıkları ile dünyaya geliyor…

Ülkemizde her yıl yaklaşık 13-15 bin çocuk doğuştan kalp hastalığı ile dünyaya geliyor ve bu noktada anne karnındaki tanı, erken teşhis ve doğru tedavi çok büyük önem arz ediyor. Erken teşhis ve doğru tedavi ile doğuştan kalp hastalıklarında yüzde 90’ın üzerinde başarı oranı yakalanabiliyor.

Karabatak; “2025 yılına kadar yılda 3 milyar kişinin hayatını iyileştirmeyi hedefliyoruz.Sağlık alanında geliştirdiğimiz ürün ve hizmetler vasıtasıyla kardiyologlar daha az sürede, daha fazla hasta muayene etmek imkânı buluyorlar. Yıldız cihazlarımızdan biri olan yeni ekokardiyografi cihazımız EPIQ CVx ise ileri düzey görüntü kalitesi, ölçüm kabiliyeti ve zekayı bir araya getiren özellikleriyle kardiyologların hayatını kolaylaştıracak bir ürün olarak ön plana çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Yeni EPIQ CVx, kardiyoloji alanında bir devrim niteliğinde…

Türkiye’de de satışa sunulan EPIQ CVx; yeni sanal ışık kaynağı ile detaylı doku ve derinlemesine algı görüntülemesi sağlayarak, kardiyak anatomi analizini geliştiriyor. EPIQ CVx, klinisyenlere kalbin fotorealistik rendering çıktısını görme kabiliyeti kazandıran TrueVue teknolojisini de içeriyor. Sistem; kardiyologlara, daha dinamik ve daha geniş bir görüntüleme açısı sağlayan en yeni nesil OLED monitörü ile yüksek görüntü kalitesi de sunuyor.

Yeni EPIQ CVx, pediatrik hastalara yönelik geniş frekans bant aralığına sahir PıreWave S9-2 pediatrik probu, coronary submode ile kullanıldığında hekimlere daha hızlı ve kolay koroner arter değerlendirmesi sağlıyor. EPIQ CVx, tüm bu özellikleri ile hem yetişkin hem de pediatrik hastalara odaklanmak için daha fazla zaman, tüm teşhis ve tedavi süreçlerinde daha fazla güvenilirlik sağlarken; hem hastalar hem de doktor ve klinisyenler için stres düzeyini düşürüyor.