Ana Sayfa İlaç World Medicine OSBÜK-OSB Yıldızları Araştırması’nda 5 kategoride ilk 10’da yerini aldı

World Medicine OSBÜK-OSB Yıldızları Araştırması’nda 5 kategoride ilk 10’da yerini aldı

World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sohrab Mammadov

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ve TurkishTime iş birliği ile gerçekleştirilen, OSBÜK-OSB Yıldızları Araştırması’nın sonuçları açıklandı. Türkiye’de ilk defa yapılan araştırmaya göre World Medicine, var olduğu 5 kategoride 100 firma arasından ilk 10’a girmeyi başardı. World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sohrab Mammadov, “Aldığımız bu başarı 2011 yılından bu yana faaliyet gösterdiğimiz Türkiye’de yatırım planlarımızın doğruluğunu kanıtlıyor. Türkiye’ye yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

5 ana ve 5 yan kategoride belirlenen araştırma sonuçları verilerine göre 244 milyon 320 bin 686 TL’lik yatırımıyla da en fazla yatırım yapan 10’uncu firma olmayı başaran World Medicine, yaptığı 36 milyon 124 bin 281 TL’lik Ar-Ge yatırımıyla da listeye 10’uncu sıradan giriş yaptı.

Son olarak en çok patent sahibi firmalar arasında 9’uncu sırada yer alan World Medicine, marka tescil kategorisinde de ilk 5 firmadan biri oldu.

Her başarı bizi daha fazlasını yapmamız için kamçılıyor

İhracat ve ithalat rakamlarını sürekli artırdıklarını belirten World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sohrab Mammadov; “Çalışmalarımızın ödüle layık görülmesi çok gurur verici. Aldığımız ödüller daha çok çalışmamız için bize motivasyon sağlıyor” dedi.

Başarı hikayelerinin 2016 yılında “Eczacılık Ürünleri İhracatı” alanında dokuzunculuk ödülüyle başladığını anlatan Sohrab Mammadov, “2017 yılında ise “İhracatta En Hızlı Yükselen Şirket ödülünü aldık. Yine 2017 yılında Eczacılık Ürünleri İhracatı’nda üçüncü olduk. 2019 yılında ihracatta gösterdiğimiz başarılı performans ile İKMİB’in “İhracatın Yıldızları-İlaç İhracatı” kategorisinde ikinci olurken, 2020 yılında birinciliğe yükseldik. World Medicine olarak, bu yıl ISO 500 listesine de girerek daha önceki yıllarda bu listede yer alan birçok kuruluşu geride bırakıp sektörel olarak 5’inci sırada konumlandık. Bugün de OSBÜK-OSB Yıldızları Araştırması’nda 5 kategoride ilk 10’da yer aldığımız için çok gururluyuz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.