Ana Sayfa İlaç World Medicine Ophthalmics Lideri

World Medicine Ophthalmics Lideri

World Medicine Ophthalmics Türkiye, ürün geliştirme ve Ar-Ge çalışmalarındaki uzmanlığıyla göz ürünleri pazarının değişen ve gelişen ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyor!

World Medicine şirketler grubunun göz alanındaki iştiraki olan World Medicine Ophthalmics, 2019’a güçlü bir giriş yaparak pazardaki mevcut ürün sayısını artırmaya devam ediyor.

Faaliyetlerine 1998 yılında başlayan World Medicine, bugün merkez ofisi Londra’da olan ve aynı isimle Türkiye, İngiltere, Yunanistan, Bulgaristan ve çok sayıda diğer ülkede ofisleri bulunan bir şirketler grubudur. World Medicine Şirketler Grubu, farmasötik ürünlerin geliştirilmesi, üretimi ve satışındaki tecrübeleri ile ürünlerini dünya çapında 35’ten fazla ülkede pazara sunmuştur. Toplam çalışan sayısı 5,000’in üzerindedir.

World Medicine, nöroloji, endokrinoloji, kardiyoloji, oftalmoloji, romatoloji, gastroenteroloji, üroloji, göğüs hastalıkları gibi terapötik alanlarda 500’den fazla farmakolojik ürünü içeren çok geniş bir portföye sahiptir.

2018 yılının ikinci yarısında, ülkemiz göz ürünleri pazarının değişen ve gelişen ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunma temel ilkesi ile faaliyete başlamış olan World Medicine Ophthalmics Türkiye, bu ilkesi ile uyumlu olarak pazara kendi alanlarında “ilk ve tek” olan antifungal flukonazol, antibakteriyel levofloksasin ve antienflamatuvar flurbiprofen etken maddeli göz damlaları gibi yenilikçi ürünler sunmuştur.

Ülke ofisinin kuruluşu ve satış-pazarlama teşkilatlarının oluşturularak faaliyetlere başlanması sürecini yöneten Dr. Aytekin BULUT halen World Medicine Ophthalmics Türkiye’nin Ülke Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. İlaç sektöründe Satış, Pazarlama, Medikal ve İş Geliştirme alanlarında 23 yıllık deneyime sahip olan Dr. Aytekin BULUT kariyeri süresince ilaç ve medikal cihaz alanlarında farklı ürün portföyleriyle, yerli ve yabancı önde gelen firmalarda çalışmıştır.

Dr. Aytekin Bulut

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1994 yılında mezun olan Dr. Aytekin BULUT, 2002 yılında Marmara Çağdaş Bilimler Vakfı’nın bir Amerikan üniversitesi ile birlikte hayata geçirdiği Yönetim Bilimleri ve İşletme Sertifika Programını tamamlamıştır. İlaç sektöründeki kariyerine 1996 yılında Lilly İlaç Onkoloji grubunda Ürün Satış Uzmanı olarak başlamış ve sonraki yıllarda farklı yerli ve yabancı firmalarda ürün müdürü, grup ürün müdürü, pazarlama müdürü, satış ve pazarlama direktörü, iş geliştirme direktörü gibi görevlerde bulunmuş olan Dr. Aytekin BULUT üç çocuk babasıdır.