Ana Sayfa Manşet World Medicine inovasyon laboratuvarı WMINOLAB ile milli ilaç üretimini destekliyor

World Medicine inovasyon laboratuvarı WMINOLAB ile milli ilaç üretimini destekliyor

World Medicine Yönetim Kurulu Başkanı Ruşen Kalender

WMINOLAB İnovasyon laboratuvarı ile ilaç sektöründe dışa bağımlı
olmadan otoriteler tarafından talep edilen analizler yapılıyor

Milli ilaç üretiminin önemli bir aşaması olan analiz hizmetleri konusuna yatırım yapan World Medicine, kurduğu WMINOLAB İnovasyon Laboratuvarı ile hem ilaç kalitesini artırıyor hem de ilaç analizlerini dışa bağımlı olmaktan çıkartıyor. İnovasyon Laboratuvarı’nın sadece kendi üretimlerine değil Türkiye ilaç sektörüne hizmet verecek şekilde hazırlandığını anlatan World Medicine Yönetim Kurulu Başkanı Raushan Tahiyeu, “İleri teknoloji analiz hizmetleri sunan laboratuvarımız ile hem sektöre hem de Türkiye ekonomisine katma değer yaratıyoruz. Amacımız milli ilaç kalitesinin artırılmasını sağlamak” dedi. 

İnovasyon Laboratuvarı WMINNOLAB ile ilaç sektörünün uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulmasına katkı sunmayı amaçladıklarını söyleyen World Medicine Yönetim Kurulu Başkanı Raushan Tahiyeu, “Burada teknolojik bilgi üretiyoruz. Bu sayede ürün kalitesi ve standardını yükseltiyoruz. Geçtiğimiz yıl Ar-Ge’ye 36 Milyon TL kaynak ayırdık. Bu yıl ise yatırımlarımızı artırarak bu kaynağı 50 Milyon TL’ye çıkardık. Ar-Ge çalışmalarımızla Türkiye ekonomisine katma değer yaratmaya odaklanıyoruz” dedi.

WMINNOLAB ile teknolojik yenilikleri ülkemiz sınırları içerisinde de kullanacağız

Laboratuvar hizmetleri ile ulusal ve uluslararası tüm şirketlerin, ürünlerin, süreçlerin ve sistemlerin kalite ve güvenliğini sağlamayı amaçladıklarını anlatan Raushan Tahiyeu, “Sektörün rekabet seviyesinin artırmayı, teknolojik yeniliklerin ülkemiz sınırları içerisinde de aktif kullanılmasını hedefliyoruz. İlaç sektöründe öncü bir firma olarak bu hassasiyet, kalite ve güvence koşullarında Türkiye’nin en önemli laboratuvarlarından birini kurduğumuz için çok gururluyuz” diye konuştu.

İhtiyaç duyan tüm bilim çevreleri kullanabilecek

World Medicine’nin Türkiye’nin dışa bağımlı olmadan, bu analizleri gerçekleştirmek için büyük yatırımlar yaparak laboratuvar kuran öncü firmalardan biri olduğunu belirten Raushan Tahiyeu, yatırımlarının temelinde milli ilaç kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlamak olduğunu dile getirdi. Tahiyeu, “WMINOLAB bünyesinde verilen analiz hizmetleri yalnızca kurum içi hizmetle sınırlı değil. Bu analizlere ihtiyaç duyan tüm şirketler, laboratuvarlar ve bilim çevreleri tarafından da kullanıma açık” dedi.

Ürün kalitesi için otoriteler tarafından talep edilen önemli analizler yapılıyor

İleri teknoloji laboratuvar hizmetleri vermek amacıyla kurulan WMINOLAB inovasyon laboratuvarı çatısı altında başta MS laboratuvarı olmak üzere, enstrümantal analiz laboratuvarı, yaş kimya laboratuvarı gibi teknik alt yapı gerektiren gelişmiş analiz laboratuvarları bulunuyor. WMINOLAB içinde yer alan LC-MS/MS, LC-QTOF, GC-MS, ICP-MS cihazları ile daha kapsamlı ve daha güçlü otoriteler tarafından talep edilen; elementel impürite ve ağır metal tayini, mevcut kütüphane taramaları sayesinde bilinmeyen safsızlıkların tanımlanması, ambalaj malzemelerinin ekstrakte profillerinin belirlenmesi ve ürünlerdeki sızabilirlerin kontrolleri, nitrozamin safsızlıklarının tespit edilmesi gibi ürün kalitesi açısından önem taşıyan birçok analiz yapılabiliyor.

Detaylı bilgi için: www.wminolab.com

e-posta: [email protected]