Ana Sayfa İlaç World Medicine, Bakü’de gerçekleştirilen AZMEDİCA’nın ana sponsoruydu

World Medicine, Bakü’de gerçekleştirilen AZMEDİCA’nın ana sponsoruydu

World Medicine Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Sohrab Mammadov

Türkiye’de 2011 yılından bu yana faaliyet gösteren World Medicine, “AZMEDICA Türkiye-Azerbaycan Sağlık İş Forumu ve Fuarı’nın ana sponsoru oldu. Sağlık sektörünün önemli kurumları ve temsilcilerinin katıldığı fuarda Azerbaycan ile Türkiye arasındaki sağlık alanındaki iş birlikleri konuşuldu. Bakü’de gerçekleşen toplantıya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da katıldı.

Azerbaycan-Türkiye Sağlık İş Forumu ve Fuarı; T.C. Sağlık Bakanlığı ve Azerbaycan Sağlık Bakanlığı’nın liderliği ve USHAŞ’ın (Uluslararası Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi) organizasyonu ile 22-23 Eylül 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi. Bakü’de gerçekleştirilen ve World Medicine’nin ana sponsorluğunu üstlendiği fuara sektörden şirketlerin yanı sıra Türkiye ve Azerbaycan Sağlık Bakanlıkları ve hükümet yetkilileri de katıldı. Azerbaycan-Türkiye Sağlık İş Forumu katılımcıları paneller, çalıştaylar ve çeşitli eğitimler aracılığıyla deneyimlerini paylaştı. 

Sağlık alanında Azerbaycan ile stratejik iş birliği

World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sohrab Mammadov, Satış Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Dr. Fuad Rafailov, Azerbaycan Ülke Müdürü Hidayat Heydarov, Pazarlama Direktörü Yazgul Abdiyeva ve Azerbaycan ülke çalışanlarının katıldığı fuarda World Medicine standı Azerbaycan Sağlık Bakanı Sayın Dr. Teymur Musayev ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca tarafından ziyaret edildi. Sağlık sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren fuarda sağlık alanındaki yeni teknolojik gelişmeler konuşuldu. Sağlık sektörü ve hizmet sağlayıcısı firmaların da ürün ve hizmetlerini sergilediği fuarda Azerbaycan ile Türkiye arasında her alanda olduğu gibi sağlık sektöründeki stratejik iş birlikleri vurgulandı.

World Medicine adını Azerbaycan ilaç pazarında daha fazla duyuracağız

World Medicine’nin Azerbaycan’daki iş ortaklarının desteği ve disiplinli çalışmasıyla her geçen gün güçlendiğini vurgulayan World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sohrab Mammadov, “Azerbaycan ofisimizde istihdamımızı arttırıyor, World Medicine adını Azerbaycan ilaç pazarında daha fazla duyurmak için çalışıyoruz” dedi.