Ana Sayfa İlaç Uluslararası Fair Play Menarini Ödülü

Uluslararası Fair Play Menarini Ödülü

Sporun en iyileri, Uluslararası Fair Play Menarini Ödülü’nün
büyük finali için buluştu

Çeyrek asırdır sporun değerlerini uluslararası düzeyde değerlendiren ve teşvik eden Uluslararası Fair Play Menarini Ödülü’nün son etkinliği Floransa’da gerçekleşti. Temmuz ayında Castiglion Fiorentino’da (Arezzo) 2022’nin kazananları için yapılan ve Fair Play Menarini Vakfı tarafından gerçekleştirilen ahlaklı sportmenlik değerlerinin ödüllendirildiği tören, her yıl olduğu gibi büyük bir coşkuyla kutlanarak keyifli bir kapanışla sonlandı.

Genç sporcuları adil bir şekilde şampiyon olmanın, kendi gücüne güvenmenin, fedakarlık duygusunu benimsemenin ve kurallara saygı duymanın önemi konusunda bilinçlendirmek amacıyla yola çıkan etkinlikte “etik, sadakat ve saygı” mesajı, ödülün 2022 yılı resmi elçisi olarak seçilen sporcular aracılığıyla bir kez daha ödüllendirildi. Bu prestijli ödül evrensel idealler, başarı öyküleri, fedakarlık ve umut, ayrımcılığa karşı mücadele ve farklılıklara rağmen dostluk bayrağını dalgalandırırken, spor kültürünün en iyilerini ödüllendirmek ve bunu kamuoyu ile paylaşmak için bir kez daha eşsiz bir fırsat sağladı.

Fair Play Menarini Vakfı yönetim kurulu üyeleri Antonello Biscini, Valeria Speroni Cardi ve Ennio Troiano yaptığı açıklamada “Sürecin tamamının vakfımız tarafından yönetildiği bu yılın ödüllerinin sonuçlanmasıyla, kritik önem taşıdığına inandığımız bir misyonu, yani spor dünyasından yararlanarak hepimizin günlük yaşamımızda gittikçe daha fazla zemin bulacağını umduğumuz idealleri yayma misyonunu daha ileriye taşıyoruz. Uluslararası Fair Play Menarini Ödülü’nün başarısına katkıda bulunan herkese teşekkür etmek istiyoruz” dediş

Menarini Grup CEO’su Elçin Barker Ergun ise yaptığı açıklamada, Fair Play Menarini Ödülü’nün spordan çok daha fazlası olduğunu belirterek, “Fair Play bir düşünce tarzıdır. Bu sadece spor için değil, Menarini’de her gün kullandığımız değerler için de geçerlidir. Bugünün şampiyonlarını sporda centilmenlik ruhunu sonuna kadar yaşadıkları ve yaşattıkları için tebrik eder ve spor hayatları boyunca bu ruhu temsil etmeyi sürdürüp kendilerini takip eden nesillere örnek olmaya devam etmelerini dileriz” diye konuştu.