Ana Sayfa Ekonomi Turquality ile Acıbadem markası daha güçlü

Turquality ile Acıbadem markası daha güçlü

Türk sağlık sektörünün lideri Acıbadem’in, dünya sahnesinin büyük oyuncularından biri olduğu “Turquality” ile de tescillendi. 4 ülkede 22 hastane ve 16 tıp merkezi ile bir dünya markası olarak hizmet veren Acıbadem, Turquality kapsamına alınan ilk sağlık grubu oldu. Dünyanın devlet destekli ilk marka geliştirme programı Turquality ile Acıbadem, dünya markası yolculuğunda artık daha güçlü adımlarla ilerliyor.

1991 yılında küçük bir semt hastanesi olarak başlayan yolculuğunu bugün Türkiye’nin en büyük sağlık kuruluşu olarak devam ettiren Acıbadem’in, sunduğu kaliteli hizmetlerle aynı zamanda bir dünya markası olduğu bir kez daha tescillendi. Acıbadem markası, bundan 11 yıl önce global Türk markaları oluşturmak amacıyla hayata geçirilen, dünyanın devlet destekli ilk ve en kapsamlı marka geliştirme programı olan Turquality kapsamına alındı.

Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar; halen 4 ülkede 22 hastane, 16 tıp merkezi ile hizmet veren Acıbadem’in 21 ülke, 31 şehir ve 32 noktada kurduğu healthpoint temsilcilikleriyle de uluslararası bir marka olarak yaygın bir hizmet ağına sahip olduğunu belirtti. Kendi alanında lider bir marka olan Acıbadem’in Turquality kapsamına alınmasıyla önemli avantajlar kazandığını söyleyen Mehmet Ali Aydınlar sözlerine şöyle devam etti:

“Bir Türk markası olarak sağlık hizmetlerinde hastalarımıza uluslararası kalitede hizmet vermeye devam ediyoruz. Aynı zamanda uluslararası hastalar için önemli bir çekim merkeziyiz. Bugün çok sayıda ülkeden, pek çok hasta Türkiye’ye, Acıbadem’e gelerek hizmet almak istiyor. Bunun ülkemiz ve Acıbadem adına çok önemli bir başarı olduğunu düşünüyoruz. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’in ‘Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı’ araştırmasının sağlık hizmetleri kategorisinde 3 yıldır üst üste ilk sırada yer alıyoruz. Bu da Acıbadem’in bu alandaki başarısının ayrı bir göstergesidir.”

Turquality kapsamına alınmanın Acıbadem Sağlık Grubu’nun, uluslararası alandaki başarılı faaliyetlerinin desteklenmesi anlamına geldiğini belirten Mehmet Ali Aydınlar, “Bu program kapsamına alınmaktan mutluluk duyduk. Bu destekle Acıbadem’in uluslararası alandaki başarılarının giderek daha da artacağına ve ivme kazanacağına inanıyorum” dedi.