Ana Sayfa Ekonomi Turkuaz Sağlık’a İKMİB’den İhracatın Yıldızı Ödülü

Turkuaz Sağlık’a İKMİB’den İhracatın Yıldızı Ödülü

TURKUAZ SAĞLIK, 2018 İKMİB İHRACATIN YILDIZLARI ‘MEDİKAL ÜRÜNLER’ KATEGORİSİNDE 2.LİK ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLDU.

20 yıllık deneyimi ile Türk medikal sektörünün öncü firması Turkuaz Sağlık, İKMİB tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl ilk kez Medikal sektörünün değerlendirildiği, İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde ‘Medikal’ kategorisinde 2.’lik ödülüne layık görüldü.
Sağlık, medikal, OTC, cinsel sağlık, kişisel bakım ürünleri ve dermokozmetik alanında ileri teknolojiyi AR-GE çalışmalarıyla bütünleştirip, ilklere imza atan, sağlık ve medikal sektöründe dünya çapında yüksek bilinirliğe ulaşan Turkuaz Sağlık, İKMİB 2018 İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde bu yıl ilk kez değerlendirilen ‘Medikal Ürünler’ kategorisinde en fazla ihracat gerçekleştiren 2. firma olarak başarısını ödülle taçlandırdı. Turkuaz Sağlık, üretiminin yaklaşık %70’ini 100’den fazla ülkeye ihraç ederek global arenada adından söz ettiriyor.

Raffles İstanbul Zorlu Center’da düzenlenen 2018 İKMİB İhracatın Yıldızları Ödülleri töreninde, ödülü Turkuaz Sağlık Ürünleri İhracat Direktörü Levent Başaran TİM Başkanı İsmail Gülle ve İKMİB başkanı Adil Pelister’in elinden aldı.