Ana Sayfa İlaç “Türkiye’ye yatırım yapmaktan çok memnunuz”

“Türkiye’ye yatırım yapmaktan çok memnunuz”

Biofarma İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Heinz Gisler, Türkiye’ye yatırım yapmanın önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Biofarma İlaç’ın 2022 Yıl Sonu Toplantısında konuşma yapan Heinz Gisler, 2021 yılında Biofarma İlaç şirketine yatırım yaparken çok düşündüklerini lakin bugün verdikleri kararın ne kadar doğru olduğunu görmekten çok memnun olduklarını belirtti. Biofarma’ya daha fazla yatırım yapmayı düşündüklerini de sözlerine ilave etti.

2022 yılı değerlendirmelerinin ve 2023 yılı planlamalarının açıklandığı toplantıda kadın cinsel sağlığı alanında yeni ürün lansmanları da yapıldı.

 

Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Heinz Gisler, Biofarma ailesine yaptığı konuşmada “ Tam da pandemi döneminde Dünya’nın içinden geçtiği gerek küresel gerek yerel belirsizliklerin üst seviyede olduğu bir dönemde, Biofarma’ya yatırım yapma kararı oldukça zor aldığımız bir karardı. Ama doğru bir karar aldığımızı görüyorum. Çünkü Türkiye’nin Biofarma’nın ve sizlerin potansiyeline çok inanıyorum. Sizlerle beraber olduğum için çok mutluyum. Hedeflerinize ulaştığınız için de hepinizi tebrik ederim.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çağlar Şendil ise Türkiye İlaç Sektörü’nün ve Biofarma’nın son yıllardaki gelişiminden, yeni ürün lansmanlarının öneminden ve vizyon hedeflerinden bahsederek 2023 yılının Biofarma’nın yılı olacağı mesajını verdi.