Ana Sayfa İlaç Türkiye’nin En Hızlı Büyüme Kaydeden İlaç Şirketi Humanis, Great Place to Work®...

Türkiye’nin En Hızlı Büyüme Kaydeden İlaç Şirketi Humanis, Great Place to Work® Sertifikası Aldı

İnsan odaklı sağlık felsefesine sahip ilaç şirketi Humanis, çalışan deneyimini ölçen ve değerlendiren uygulamaları ile dünyanın önde gelen enstitülerinden biri olan Great Place to Work® tarafından ‘Harika İş Yeri Sertifikası’ almaya hak kazandı.

200 milyon dolarlık dev bir yatırımla ilaç sektörüne etkili bir giriş yapan Humanis, bugün sektöre kazandırdığı ilklerle, büyük ölçekli ihracat adımlarıyla ve Avrupa Birliği standartlarındaki üretim kapasitesiyle önemli bir konuma sahip. Global ticaret ağını Türkiye’den Çin’e ilaç ihracatı yapan ilk şirket olma özelliği ile daha da özel bir noktaya taşıyan Humanis, yatırımları ve deneyimli kadrosu ile büyümeye devam ediyor.

İnsan odaklı sağlık felsefesini benimseyen Humanis, başarılı insan ve kültür uygulamalarını Great Place to Work® tarafından verilen ‘Harika İş Yeri Sertifikası’ ile bir kez daha tescilledi. Şirket 2 yıl üst üste sertifika alarak insan odaklı yaklaşımında istikrarlı bir başarı yakaladı.

“Hem ülkemiz hem de sektörümüz için özveriyle çalışan bir ekibe sahibiz”

Humanis İnsan ve Kültür Müdürü Filiz Kaner

Global ölçekli bir enstitü olan Great Place to Work’un değerlendirmelerinin Humanis için oldukça önemli olduğunun altını çizen Humanis İnsan ve Kültür Müdürü Filiz Kaner konu ile ilgili şunları söyledi:

“Firma olarak çalışma arkadaşlarımızın mutlu olduğu bir çalışma kültürü yaratabilmiş olmak bizim için çok değerli. İnsan odaklı yaklaşımı kurum kültürümüzün her basamağında koruyan bir çalışma hayatı sağlamak için sürekli olarak kendimizi yeniliyoruz. Çalışanlarımızın da bu samimi çabamızı görerek, şirketimizdeki deneyimlerini olumlu olarak değerlendirmesi bizler için gurur verici. Hem sektörümüz hem de ülkemiz için özveriyle çalışan bir ekibe sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Humanis olarak, çalışma arkadaşlarımızın ve sevdiklerinin ihtiyaçlarını gözeten uygulamalarımıza devam edeceğiz.”

Çalışanların deneyimleri sürekli olarak anketlerle ölçülüyor

İnsan odaklı yaklaşımını insan ve kültür uygulamalarında da sürdüren Humanis, çalışanlarını sadece profesyonel bir çalışma arkadaşı olarak değil, güven, sevgi ve saygıya dayalı, samimi bir iletişim ağını paylaşan yol arkadaşları olarak da tanımlıyor. Güvenilirlik, faydalı olmak, insana değer, liyakat, küresel rekabet maddelerini aynı çatı altında topladığı bir değerler modelini benimseyen Humanis, sürekli olarak çalışanlarının deneyimlerini anketlerle ölçerek bu değerleri korumaya dayalı bir çalışma politikası izliyor.

Humanis, sürdürülebilir bir gelecek inşa etme anlayışı ile dijital kartvizit uygulamasına geçerek sektörde bir ilke daha imza attı. Humanis, güvenilir bir iletişim alanı yaratan bu uygulama sayesinde karbon ayak izini düşürme ilkelerine bağlı kalmaya da devam ediyor. Firma, dijital kartvizit uygulamasına geçerek karbon salınımını 2.400 Kg, sera gazı salınımını ise 318,6 Kg azalttığını, 7.380 Kwh’lık enerji ve 50,4 m3’lük su tasarrufu yaptığını ve ayrıca 30,6 adet ağacı doğaya kazandırdığını açıkladı.