Ana Sayfa İlaç Türkiye’nin En Gözde İlaç Şirketi

Türkiye’nin En Gözde İlaç Şirketi

İşveren markasıyla gençlerin dikkatini en çok çeken firmalar arasında yer alan Pfizer Türkiye, bu yıl da Realta Danışmanlık ve 3İK ile Pinaps Grup ortaklığında yürütülen, gençlerin gözünden “En Gözde Şirketler” araştırmasında “Türkiye’nin En Gözde İlaç Şirketi” seçildi!

15 Ekim – 25 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen araştırmaya 116 üniversiteden 48 bini aşkın öğrenci katıldı. Pfizer Türkiye, En Gözde Şirketler sıralamasında ise 31’inci sırada yer aldı.

Bu yıl 11’inci kez gerçekleştirilen “En Gözde Şirketler” araştırması “bir işveren olarak şirket algısı”, “rakiplerle kıyaslama”, “üniversitedeki işe alım çalışmalarının etkileri”, “on yıllık trend analizleri”, “sektör benchmark’ları”, “en önemli iletişim kanalları” başlıklarını kapsıyor. Şirketlerin işveren olarak algısını ölçen araştırmada çeşitli başlıklar altında 62 soru yer alıyor.

İlaç sektörünün bir numaralı işvereni Pfizer Türkiye 
Rotasyonla lider yetiştirme, uluslararası kariyer fırsatları, esnek ve keyifli çalışma ortamı hedefiyle Pfizer Türkiye, her yıl yapılan “En Gözde Şirketler” araştırmasında birinci sırada yer alarak yine ilaç sektörünün zirvesine yerleşti.

Pfizer Türkiye İnsan Kaynakları Lideri Serra Uluışık konuyla ilgili görüşlerini şöyle ifade etti: Pfizer’de “Çığır açan yeniliklerle hastaların hayatlarını değiştirmek” olarak tanımladığımız amacımız için işimizi azimle yapmaya devam ediyoruz. İşimizi yaparken de işveren markamızı daha fazla kişiye ulaştırmaya önem veriyoruz. Aynı zamanda insan kaynakları alanında Pfizer Türkiye olarak uygulamalarımızla birçok sektöre öncü olmaya devam ediyoruz. Rotasyonla lider yetiştirme anlayışımızdan, uluslararası kariyer fırsatlarımıza, esnek ve keyifli çalışma ortamımızdan, çalışanlarımızın daha sağlıklı, aktif, mutlu bir yaşam sürmesini hedeflediğimiz “İyiSen” programımıza kadar tüm vizyoner ve öncü yaklaşımlarımızla gurur duyuyoruz.
İşveren markamızın değerine değer katan tüm bu özelliklerimizin ve uygulamalarımızın, bize böyle önemli bir ödül getirmesinden mutluluk duyuyoruz. Tüm üniversite öğrencilerine, bu yıl da bizi ilaç sektörünün birincisi olarak seçtikleri için Pfizer Türkiye çalışanları adına teşekkür ediyorum.”

Pfizer: Daha sağlıklı bir yaşam için®
Pfizer’de bilimi ve global kaynaklarımızı yaşamın her evresinde sağlığı ve esenliği artırmak için kullanıyoruz. Beşerî ilaçların, aşıların, sağlık ürünlerinin ve biyoteknolojik ürünlerin keşfi, geliştirilmesi ve üretiminde kalite, güvenlik ve değer standartlarını belirlemek için çaba harcıyoruz. Dünya çapında çok çeşitli sağlık ürünlerinden oluşan portföyümüzde beşerî biyolojik ürünler, küçük moleküllü ilaçlar ve aşıların yanı sıra, dünyanın en çok bilinen bazı tüketici ürünleri de yer almaktadır. Pfizer çalışanları her gün gelişmiş ve gelişen pazarlar genelinde hastalıklardan koruyucu önlemleri ve zamanımızın en korkulan hastalıklarına meydan okuyan tedavileri geliştirmek için çalışmaktadır. Dünyanın önde gelen sağlık şirketi olarak sorumluluğumuz çerçevesinde, dünya genelinde güvenilir, erişilebilir sağlık hizmetlerini desteklemek ve erişimi artırmak için sağlık profesyonelleriyle, hükümetlerle ve yerel topluluklarla iş birliği yapıyoruz. Pfizer 160 yılı aşkın süredir bize güvenen herkes adına fark yaratmak için çalışmaktadır. Ülkemizde 1957 yılından bu yana faaliyet gösteren Pfizer Türkiye, Türk tıbbının hizmetine sunduğu ürünlerin yüzde 78’ini ülkemizde üretmekte ve Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerine ihraç ederek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Pfizer Türkiye, 2013’te hayata geçirdiği “Sen Çok Yaşa” itibar projesiyle bireylerde sağlıklı ve mutlu yaşama ve yaşlanma bilincini geliştirmeyi ve hastalık bilinçlendirme, doğru yaşam tercihleri, koruyucu önlemler gibi pek çok konuda insanların daha iyi, dolu dolu ve sağlıklı yaşamak için ihtiyaç duydukları bilgiyi sunmayı hedeflemektedir. www.pfizer.com.tr