Ana Sayfa Manşet Türkiye İlaç Sanayi Derneği (TİSD) Yeni Yönetim Kurulu

Türkiye İlaç Sanayi Derneği (TİSD) Yeni Yönetim Kurulu

Türkiye İlaç Sanayi Derneği Yönetim Kurulu

Türkiye İlaç Sanayi Derneği’nin (TİSD) Olağan Genel Kurul toplantısı 11 Ocak tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Genel Kurul’da TİSD’in yeni dönem yönetim ve denetleme kurulu asil ve yedek üyeleri seçimle belirlendi. Nobel İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hasan Ulusoy, TİSD Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçildi.

Yeni dönemde TİSD Yönetim Kurulu üyeleri olarak; Abdullah Anbarcı (SantaFarma), Zeynep Atabay (Atabay), Numan Balki (Ulkar Kimya), Mesut Çetin (Saba), Fethi İçel (Maxicells), Sami Kiresepi (Palmer), Özgür Özdinç (Angelini), İskender Pısak (İmuneks Farma), Levent Selamoğlu (Pharmactive) ve Zafer Toksöz (Arven) seçildi. TİSD Denetleme Kurulu ise Namık Badal (Fresenius), Ünsal Hekiman (Pharmavision) ve Ümit Yıldırım (Arimed) isimlerinden oluşuyor.

TİSD Genel Kurulu’nda ayrıca, derneğin 2021 faaliyetleri ve 2022 yılına dair öncelikler görüşüldü. Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ulusoy, 2020 yılı başından bu yana tüm dünyada hayatın her noktasını etkileyen Covid-19 pandemisiyle mücadelede, ilaç endüstrisinin en önemli paydaşlardan biri olduğunu belirterek ilaçta kendi kendine yetmenin önemini görmek konusunda ciddi bir farkındalık oluştuğunu vurguladı. İlaç sektörünün tüm zorluklara rağmen üretimi, dağıtımı hiç aksatmadığına dikkat çeken Ulusoy; “Üyelerimiz, köklü üretim deneyimleri ve ileri teknolojili tesisleriyle, COVID-19 tedavi protokolünde yer alan ürünler dahil pek çok tedavi alanında ihtiyacın karşılanmasında önemli rol oynamışlardır” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Ulusoy; TİSD’in önümüzdeki dönem faaliyetlerinin öncelikle, sektörün sürdürülebilir, öngörülebilir bir çalışma ortamına ve daha fazla yüksek teknoloji ürünleri üretebilme kapasitesine ulaştığı, ürettiği hammadde çeşitliliğini artırdığı bir yapıya kavuşmasına destek olmayı kapsadığını ifade etti. Ulusoy; “TİSD paydaşlarının değerli katkılarıyla, ülkemizde sürdürülebilir bir ilaç politikası ve ilaca erişimde etkin çözümler bulunması için gerçekleştirilecek tüm çalışmalarda, birlikte hareket etmeye devam edeceğiz” dedi.