Ana Sayfa Tıp&Sağlık Türkiye Acil Tıp Derneği Geleneksel Kış Okulu

Türkiye Acil Tıp Derneği Geleneksel Kış Okulu

Türkiye Acil Tıp Derneği Geleneksel Kış Okulu bu yıl dijital formatta başarı ile tamamlandı.

Türkiye Acil Tıp Derneği(TATD) Geleneksel Kış Okulu kursları pandemi nedeniyle bu yıl ilk kez dijital ve çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Doktorclub platformunda 17 Ekim – 14 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen TATD Dijital Kış Okulu 2020, hekimlere ücretsiz olarak sunuldu.

5 Webinar, 27 eğitmen, 20 saat eğitim

TATD üyesi 27 eğitmen, Akut Koroner Sendromlarda Yönetim, Hava Yolu, Akut Ağrılı Hastada Acil USG Uygulamaları ve Kritik Hasta Bakımı konu başlıklarında düzenlenen 5 ayrı webinarda toplam 20 saat online eğitim verdiler.

25 farklı branştan 10.000’e yakın hekim, 1 milyon dakika izlenme

TATD Dijital Kış Okulu webinarları her branştan hekimlerin erişimine açıldı ve bu yaklaşım ile 25 farklı branştan toplam 10.000’e yakın hekim kış okulu kurslarına katıldı. Katılımcılar arasında ağırlıklı olarak acil tıp branşı hekimleri ve mesleğe yeni adım atmış pratisyen hekimler olmak üzere, pek çok branş ve dönemden hekim eğitimlere katıldı. Dijital eğitimler katılımcılar tarafından toplamda 1 milyon dakika boyunca izlendi.

Azerbaycan’dan 500 katılımcı

İlk kez düzenlenen TATD Dijital Kış Okulu, Azerbaycan’dan da yoğun ilgi gördü. Azerbaycan’dan 500 hekim kış okulu webinarlarına çevrimiçi katılarak acil tıbbın önemli konularında son güncel bilgilere erişme şansı elde etti.

TATD Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Orhan ÇINAR: ‘Türkiye Acil Tıp Derneği, 25 yıldır düzenlediği binlerce kurs ile ülkemizde acil sağlık hizmetlerinin gelişmesine önemli katkılar sağlamış bir uzmanlık derneğidir. Son dönemde Doktorclub ile yaptığımız işbirliği bu eğitimlerimizin etki alanının genişletilmesinde büyük bir ivme yaratmıştır. TATD Dijital Kış Okulu kapsamında eğitimlerimizin onbinlerce hekime ulaşmasına aracılık eden Doktorclub’a çok teşekkür ediyoruz. Bu işbirliğinin önümüzdeki günlerde artarak devam etmesini temenni ediyoruz’ dedi.

Doktorclub Kurucusu ve CEO’su Gökçe Yaraşan:  “Geleneksel kış okulunda bu yıl dijital formatta iş birlikteliği yapma fırsatı bulduğumuz için Türkiye Acil Tıp Derneği’ne teşekkür ediyoruz. Teknik destek sunduğumuz bu değerli eğitimleri üyelerimizin erişimine açabildiğimiz için de çok mutluyuz. TATD tarafından profesyonel bir yaklaşımla hazırlanan eğitimler, eğitmen hekimlerin büyük özen ve özverisi sayesinde beş hafta boyunca katılımcılara kesintisiz olarak aktarıldı. Önümüzdeki dönemde TATD’ın değerli eğitimlerinin uluslararası boyut kazanacağına inancımız tamdır” dedi.

Türkiye Acil Tıp Derneği 

Türkiye Acil Tıp Derneği, bu yıl kuruluşunun 25.yılını kutlayan 3000’den fazla Acil Tıp Uzmanı/Asistanı hekim üyesi ile alanın en büyük uzmanlık derneğidir. Marka haline gelmiş onlarca kurs programı ve yüzlerce deneyimli eğitmeni ile ülkemizde acil sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılmasında kilit bir role sahiptir. Dijital dönüşüm sürecini hızlı bir şekilde tamamlayan derneğimiz MOBIL-ED Mobil Uygulaması, BÜLTEN Dergisi, Raklet Üyelik Platformu, TATDEM Eğitim Platformu gibi bir çok kanaldan üyeleri ile sürekli etkileşim halindedir. TATD, Avrupa (EUSEM) , Asya (ASEM), Uluslararası (IFEM) Acil Tıp Dernek/Federasyonları kurumsal üyesidir.

Doktorclub 

Doktorclub sadece hekimler ile tıp fakültesi ve diş hekimliği fakültesi öğrencilerinin üye olabildiği, 81 ilimize ve her branşa homojen olarak dağılmış 40.000’i aşkın üyesiyle lider dijital hekim platformudur. Doktorclub misyonu, hekimler için dijital dönüşümü sağlamak; dünyadaki en güncel mesleki bilgileri, sağlıkta gelişen teknolojileri, sektör paydaşlarını ve meslektaşlarını dijital kanallar üzerinden hızlı ve kolay erişilebilir kılmaktır