Ana Sayfa Ekonomi Tıbbi Cihaz Sektörünün Öncüsü Bıçakcılar, Latin Amerika’ya Açıldı

Tıbbi Cihaz Sektörünün Öncüsü Bıçakcılar, Latin Amerika’ya Açıldı

Bıçakcılar tıbbi cihaz sektörü

Dünyada 100’den fazla ülkeye ihracat yapan tıbbi cihaz sektörünün öncüsü olan  Bıçakcılar, Latin Amerika pazarına açılarak uluslararası alandaki sınırlarını genişletti.

Attığı her adımda insan sağlığına ve yaşamına dokunmayı hedefleyen Bıçakcılar, tıbbi cihaz ve ekipmanlarıyla dünyanın en büyük pazarlarından birine güçlü bir giriş yaptı.

Hızlı büyüme hedefleri doğrultusunda, Ar-ge, inovasyon ve küreselleşmeyi odak noktasına yerleştiren Bıçakcılar, 2020 yılında 36,24 milyar ABD Doları değerinde olan ve 2027’de 48.02 milyar ABD Doları değerinde olacağı tahmin edilen Latin Amerika pazarına açıldı.

Bölgenin büyük bir tıbbi cihaz ve ekipman ihtiyacını karşılıyor

Bolivya, Brezilya, Şili, Ekvador, Guatemala, Panama, Peru ve Venezuela gibi yeni pazarlara açılan Bıçakcılar, bölgenin büyük bir tıbbi cihaz ve ekipman ihtiyacını karşılıyor. Uygun fiyatlı ve güvenli tıbbi ekipman üretmek, özellikle Peru ve Brezilya başta olmak üzere Latin Amerika pazarı için önemli bir katma değer yaratıyor.

Bıçakcılar, Kolombiya, Trinidad, Tobago ve Uruguay’da bulunan mevcut pazarlara yeni dağıtım ortakları ekleyerek, Ekvador ve Brezilya’da da yükselen satışlarıyla bölgedeki varlığını artırdı. Hâlihazırda Latin Amerika’da toplam 11 ülkede faaliyet gösteren marka, potansiyel ülkeler için de çalışmalarına hız verdi.

Bıçakcılar Satış ve İş Birim Direktörü Anı Vurucu

2023 stratejisinin önemli hedeflerinden birinin küresel varlığı inşa etmek olduğunun altını çizen Bıçakcılar Satış ve İş Birim Direktörü Anı Vurucu “2020 yılı itibarıyla dünyadaki ayak izimizi Latin Amerika’ya kadar genişlettik. Bu adım, müşterilerimize ve hastalarımıza değer katmamızı sağlıyor. Kronik hastalık insidansının arttığı Latin Amerika bölgesinde, yeterli sağlık hizmetlerine erişemeyen hastalara daha erişilebilir, güvenli ve uygun fiyatlı tıbbi çözümler sunarak bölgedeki nüfusun genel sağlığını iyileştirmek bizim için çok önemli. 11 ülkede böylesine büyük bir pazarda var olarak, dünyanın bu bölgesindeki yaşam kalitesinin iyileştirilmesine katkıda bulunmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”dedi.

Sahip olduğu genç, yetenekli ve birlikte çalışan fonksiyon ekipleri, Bıçakcılar’ı Avrupa dahil dünyanın çeşitli ülkelerinde tıbbi cihaz biyomedikal teknoloji liderleri arasında ön sıralara yerleştirmiştir. Türkiye’de ise Bıçakcılar, çeşitli sağlık ürünlerinde Türkiye pazar payının %50’sinden fazlasına sahiptir.