Ana Sayfa Manşet TEB Genel Sekreteri Ecz.Arman Üney Başkanlığa aday olduğunu açıkladı

TEB Genel Sekreteri Ecz.Arman Üney Başkanlığa aday olduğunu açıkladı

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Arman Üney

Bir yılı aşkın süredir tüm dünyayı sarsan salgın koşullarının hem ülkemize hem de mesleğimize çok ciddi etkileri oldu. Bu dönemde, bizlere ve meslek örgütümüze yüklenen sorumlulukların bilinci ile hareket etmeye çalışırken görüş ayrılıklarının yaşanması kaçınılmaz hale geldi.

Eczacılık mesleğine başladığım ilk günden bu yana yaşanan tüm zorluklar ile mücadele ederken ailemden, hocalarımdan ve meslek büyüklerimden aldığım eğitim, ettiğim yemin ve dünya görüşüm doğrultusunda hareket ettim. Meslek örgütümüzde aldığım görevlerde de aynı anlayış ve sorumluluk bilinci ile görevimi yerine getirdim.

Bu doğrultuda beş yıldır büyük bir gurur ve onur ile yürüttüğüm Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreterliği görevimin bana yüklediği sorumluluk duygusuyla, ”

Yasamız gereği iki yılda bir gerçekleştirdiğimiz olağan Büyük Kongremize yaklaşık yedi aylık bir süre var. Bu yedi aylık sürede meslek örgütü yöneticisi olmanın sorumluluklarını yerini getirmeye devam edeceğim. Aynı zamanda mesleğimizin içinde bulunduğu sorunları aşabilecek güce, vizyona, duruşa, iradeye ve temsiliyete sahip bir Türk Eczacıları Birliği Yönetimi için, mesleğimizin geleceğine yön verecek projeleri hayata geçirebilecek bir yapı için çalışacağım.

Mesleğimizi ve meslektaşlarımızı merkezine alan, tek derdi “Sadece Meslek” olan, şeffaf ve demokratik kararlar almaya odaklanmış, değişime ve yenilenmeye açık, yeni nesil bir yönetim anlayışı için çalışacağım.

Mesleğimizin gündemi yoğun ve sorunları yakıcı. Çözümleri ise zorlu ama asla imkânsız değil. Hal böyleyken, hiçbir surette mesleğimize ve meslek örgütümüze vakit kaybettirecek bir düşüncede ve yolda olmam mümkün değildir. Önümüzdeki yedi ayı meslek örgütümüz ve mesleğimiz için en iyisini hep birlikte bulacağımız, bizleri aydınlık bir geleceğe taşıyacak bir fırsat penceresi olarak görüyorum.

Bugüne kadar Türk Eczacıları Birliği’nde İkinci Başkanlık ve Genel Sekreterlik görevlerini yürütmenin onurunu ve gururunu yaşamış bir eczacıyım. Sizlerden aldığım güç ile mesleğimiz ve meslek örgütümüz için her zaman yan yana ve omuz omuza olacağımız bir yola hep birlikte çıkmamız gerektiğine inanıyorum.

Bu düşüncelerim doğrultusunda, Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Başkanlığına aday olduğumu tüm kamuoyumuza saygılarımla ilan ediyorum.

Ecz. Arman ÜNEY
Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri