Ana Sayfa Manşet TARD Yeni Yönetimini Seçti

TARD Yeni Yönetimini Seçti

Prof. Dr. Meral Kanbak, Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Başkanı

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneğimizin 28. Seçimli Olağan Genel Kurulunu normal zamanından tam bir sene sonra 21.3.2021 tarihinde tüm zorluklara rağmen, pandeminin gölgesinde, sizlerin çok değerli katılım ve katkılarıyla barış, anlayış ve demokratik ilkeler çerçevesinde Başkentimiz Ankara’da başarılı bir şekilde yapmış bulunuyoruz. Yeni Yönetim Kurulu olarak bayrağımızı daha ileriye götürmek üzere görevi devralırken, bizleri seçerek bu göreve layık gören sizlere Yönetim Kurulu adına teşekkür ederim.

Büyük bir onur olan TARD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine başlarken, Yönetim Kurulum ile birlikte bunun getireceği emek, çaba, sorumluluk ve yükümlülüklerinin bilincinde olduğumuzu ifade etmek istiyorum.
Toplum sağlığının korunmasını esas alan bu pandemi sürecinde tüm sağlık personeli ile birlikte kendi kişisel sağlığını riske atarak ön saflarda yer alan siz değerli “Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Doktorları” sayesinde sağlık hizmetinde olmazsa olmaz hayati rollerimizi bir kez daha ortaya koymuş olduk. Bu nedenle gururluyuz ve güçlüyüz. Pandemi döneminde hayatını kaybetmiş olan başta kendi meslektaşlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum.

Biz Yönetim kurulu olarak, TARD’ın geleneğine ve geleceğine sahip çıkacağımıza huzurlarınızda söz veriyoruz. TARD’ın geleneğinde var olan başarılara yenilerini eklemek ve çok daha güçlü adımlarla derneğimizi geleceğe taşımak tek amacımız olacaktır.

Biz yan dal uzmanı olsak da özünde Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı olduğumuzu unutmadan, birlikte çıktığımız bu yolculuğu aynı hızla devam ettirmeye çalışacağız. Bize gösterdiğiniz güveni korumak için tüm anestezistleri kucaklayarak derneğimizi daha ileriye götürmek için çalışacağımıza, tüm yeni proje ve gelişme önerilerine açık olacağımı bilmenizi isterim. Ancak hep birlikte olursak tüm engelleri aşabileceğimize tüm kalbimle inanıyorum.
Derneğimizin sadece bilimsel bir dernek değil aynı zamanda mesleki bir örgütlenme olduğu ve TARD’ın anestezi camiası üzerinde bir şemsiye, bir çatı olduğu bilinciyle görevimize başlıyoruz. Önümüzdeki sorunları çözmek için yönetim kurulumuz ile birlikte elimizden geleni yapacak, pandemi döneminde unuttuğumuz umudumuzu ve hayal gücümüzü yeniden canlandırmak ve hayalimizi hedefimiz haline getirmek için çalışacağız.
Daha sağlıklı günlerde yeni başarılara hep birlikte imza atacağız.

Yönetim Kurulum ile birlikte hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Meral Kanbak
Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Başkanı
2021-2023 Yönetim Kurulu Adına